Zdrowa dieta dla studenta

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

fruit-1135912_1280

Studenci słyną z tego, że ich ubogi i tak fundusz zostaje rozdysponowany na najmniej potrzebne rzeczy. Najczęściej są to imprezy, suto zaprawiane alkoholem, a jak wiemy alkohol jest drogi. Wówczas okazuje się, że świeżo po przyjściu na konto przelewu od rodziców, oszczędności nie wystarczy nawet na ciepły obiad. Są jednak i tacy, którzy dbają o swoje zdrowie, dostarczając organizmowi tego, co jest mu niezbędne, zwłaszcza w okresie intensywnej nauki.
Co powinno znajdować się w jadłospisie studenta?
Przede wszystkim, student powinien zatroszczyć się o ciepły posiłek każdego dnia. Mogą to być odgrzewane mielone od mamy, ale do tego powinna być także kasza, ryz lub ziemniaki i przede wszystkim surówka. Wówczas posiłek jest dopiero pełnowartościowy. Zawsze należy pamiętać, że warzywa powinny zajmować ½ talerza. Wtedy możemy mieć pewność, że organizm dostanie odpowiednią ilość składników odżywczych i mineralnych.
W diecie studenta powinno codziennie znaleźć się białko, którego najlepsza wersja i największa ilość znajduje się przede wszystkim w mięsie. Raz w tygodniu warto przyrządzić wołowinę, w inne dni spokojnie wystarczy mięso drobiowe. Korzystnie cenowo wypada także robienie zup, które można zawakować i trzymać w lodówce. Zupa będzie nie tylko zdrowa dla organizmu, ale to także świetne lekarstwo na przeziębienie lub kaca po całonocnej imprezie.
Niezbędne w jadłospisie młodego człowieka jest także ciemne pieczywo, kasza i ryż. Raczej powinno się unikać ziemniaków, lub ograniczyć ich ilość do absolutnego minimum.
Warzywa i owoce powinny służyć przede wszystkim jako przekąski. Można przegryzać je podczas nauki, lub przerwy pomiędzy zajęciami na uczelni. Najzdrowsze są te w surowej postaci, lub przygotowywane na parze, do obiadu.
Czego należy unikać?
Przede wszystkim piwa. Wielu studentów, zwłaszcza mężczyzn właśnie w okresie studiów dostaje tak zwanego „mięśnia piwnego”. Wszystko to przez nadmierne spożywanie tego alkoholu. Studenci nie powinni jeść wszelkiego rodzaju gotowych dań, jak hamburgery, pizza, kebab czy inne fast foody. Na bok powinni też odstawić słodycze.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.