Zasady zdrowej diety połączonej z detoksykacją

Możliwość komentowania Zasady zdrowej diety połączonej z detoksykacją została wyłączona | | Kategoria : Diety

jak-oczyscic-organizm-z-toksyn

Zdrowa dieta na pewno nie jest głodzeniem się i rezygnacją z wartościowego odżywiania. Nie zastąpi jej również farmakologiczna pomoc w postaci „cudownych” tabletek i suplementów diety. To może jedynie wyniszczyć organizm, a ewentualny, choć wątpliwy sukces takiej diety będzie krótkotrwały.

Po pierwsze należy zawsze i bezwzględnie dostarczać swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych elementów: witamin, mikro i makroelementów, białek, tłuszczy i węglowodanów. Trzeba dbać, by były one podawane w odpowiednich ilościach. Nie należy powiększać niepotrzebnie kaloryczności dań i koniecznie jeść 5 posiłków dziennie. Regularność jest tu niezwykle ważna. Dzięki zadbaniu o to, by nasz organizm nie był nigdy zbyt głodny, unikniemy podjadania i jedzenia ponad miarę, które bardzo często są powodem kłopotów z nadwagą. Najważniejsze jest śniadanie oraz zrezygnowanie z jedzenia tuż przed snem. Posiłki powinny być sycące, ale niezbyt obfite. Należy również dużo pić. Oczywiście wody lub ewentualnie soków, ale takich bez cukru. Bezwzględnie należy unikać niezdrowych, gazowanych napojów, a nawet herbaty i kawy oraz alkoholu (oczywiście w przesadnych ilościach i zbyt często).

Kolejna ważna zasada to dopasowanie diety do własnych potrzeb: wieku, płci, trybu życia, ewentualnych chorób i dolegliwości. Warto poradzić się dietetyka, który może nam wyjaśnić, jakie jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne i jakie są najważniejsze zasady zdrowego odżywiania. Informacje możemy czerpać również z bogatej literatury. Istnieje wiele poradników na temat diety i zdrowego odżywiania. Wiele przydatnych i wartościowych artykułów znajdziemy także w Internecie i od tego można zacząć.

Dietę warto rozpocząć od detoksykacji. Proces ten pozwoli zacząć zdrowy tryb życia od uwolnienia naszego organizmu od toksyn. By proces ten przebiegał sprawnie i nie szkodził zdrowiu trzeba zadbać by nasza dieta była bogata w aminokwasy i minerały, należy dużo pić (wody oczywiście, niewskazane są wszelkiego rodzaju słodkie napoje, szczególnie gazowane). Jedzenie warzyw pozwoli nam na dostarczenie do organizmu witamin. Warto też spożywać kaszę gryczaną, proso i brązowy ryż i tymi produktami zastąpić makaron czy ziemniaki.. Wartościowe są też nasiona i orzechy – źródło koniecznych dla organizmu kwasów tłuszczowych.

Oczyścić organizm można poprzez terapię sokową. Polega ona na zastąpieniu przez jakiś czas normalnych posiłków jedynie napojami i pić zdrowe świeże soki z warzyw i owoców. To bezpieczny sposób na pozbycie się toksyn. Ale nie można zamienić tego procesu na odchudzającą głodówkę. Taka detoksykacja ma jedynie na celu wstępne oczyszczenie organizmu przed podjęciem zdrowego trybu życia. I dlatego taka terapia powinna trwać dzień, najwyżej dwa.

Wybierając zdrowy tryb życia należy zrezygnować z substancji psychofizycznych: leków (o ile oczywiście nie są konieczne dla naszego zdrowia), alkoholu, a tym bardziej narkotyków. Niewskazane są słodycze, w tym czekolada. Poza tym każda dieta powinna być wspomagana przez aktywny tryb życia.

Comments are closed.