Założenia diety norweskiej

Możliwość komentowania Założenia diety norweskiej została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Specjaliści ze szpitala uniwersyteckiego w Oslo opracowali program żywienia, który zyskał spore zainteresowanie na całym świecie. Dieta norweska jest skuteczna, dlatego zyskuje coraz większe grono wielbicieli. Jeśli stosujemy się do jej zasad, możemy zgubić nawet 10 kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Sekretem skuteczności diety norweskiej jest jej rygorystyczne przestrzeganie przez dokładnie 14 dni. Nie wolno przedłużać tego czasu, ponieważ może to odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Możliwość ponownego zastosowania diety pojawia się dopiero po upływie miesiąca od jej zakończenia. Przerwanie stosowania zasad diety nawet na jeden dzień wymaga ponownego rozpoczynania kuracji.

Jedną z reguł, o jakich należy pamiętać, jest obecność grejpfrutów i jajek w codziennym jadłospisie. Nie oznacza to jednak, że jajka i grejpfruty to jedyny składnik posiłków spożywanych podczas stosowania diety norweskiej. Jemy także surówki z pomidorów, selera naciowego, marchewki oraz ogórków konserwowych. Potrawy przygotowujemy z wykorzystaniem ryb, mięsa z kurczaka oraz wołowiny. Stawiamy na chude mięso. Wykorzystujemy także szpinak, chleb, biały ser i jogurty. Zasadą, o jakiej musimy pamiętać jest to, że składniki posiłku muszą być ugotowane lub ugrillowane. Nie przyrządzamy ich w inny sposób.

Pamiętamy o piciu dużych ilości wody. Powinny być to przynajmniej dwa litry dziennie. Możemy także pić słabą kawę. Wskazane są ziołowe oraz owocowe herbatki. Koniecznie pamiętajmy o tym, aby napojów nie słodzić. Nie używamy oleju, dlatego wykluczone jest wszelkie smażenie. Kolejną zasadą jest spożywanie trzech posiłków dziennie. Jest to śniadanie, drugie śniadanie oraz obiad. Wymaga to od wielu osób ogromnego samozaparcia, ale przynosi oczekiwane efekty.

Dieta przyspiesza przemianę materii. Procesy metaboliczne zostają usprawnione dzięki temu, że nasz organizm zostaje oczyszczony z toksyn. Zaletą jest to, że jemy do syta. Nie ma tutaj ograniczeń co do ilości spożywanych potraw. Ważne tylko, aby na talerzu nie znajdowały się produkty spoza ściśle określonej listy. Podczas przyrządzania potraw nie używamy soli. Rezygnujemy z produktów bogatych w skrobię i unikamy słodyczy. Przykładowe śniadanie pierwszego dnia diety to trzy gotowane jajka oraz herbata lub kawa, oczywiście niesłodzone. Drugie śniadanie to podobny zestaw, ale z dodatkiem grejpfruta. Jest to owoc, który ma bardzo mało kalorii, za to dostarcza nam cennych substancji odżywczych i przyspiesza przemianę materii. Przygotowując jadłospis z wykorzystaniem wymienionych składników należy pamiętać, że tylko pierwszego dnia jemy trzy jajka. W późniejszych dniach ilość ta zmniejsza się do jednego lub dwóch jajek.

Dieta norweska wymaga od nas pilnowania zasad ustanowionych przez ekspertów z Oslo. Mimo, że jadłospis nie jest bardzo urozmaicony, można się do niego przyzwyczaić i zyskać zaskakujące efekty. Organizm otrzymuje sporo witamin oraz składniki odżywcze, jednak pamiętajmy, że taki jadłospis możemy stosować tylko przez dwa tygodnie z miesięcznym odstępem.

Comments are closed.