Wygodna dieta Cambridge

Możliwość komentowania Wygodna dieta Cambridge została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Dieta Cambridge zyskuje zainteresowanie osób, które żyją w biegu i nie mają czasu na gotowanie wymyślnych dań z odpowiednią ilością składników odżywczych i produktów pomagających zgubić zbędne kilogramy. To także rozwiązanie dla tych, którzy pragną schudnąć, ale nie potrafią racjonalnie przygotowywać posiłków lub nie są w stanie utrzymać diety ze względu na swój sposób życia. Program diety Cambridge obejmuje sześć stopni, które różnią się między sobą ilością kalorii dostarczanym organizmowi. Odpowiednie zestawienie poszczególnych faz ma za zadanie nie tylko redukcję wagi, ale też jej stabilizację oraz uniknięcie efektu jo-jo, który zdarza się w przypadku wielu dostępnych programów odżywiania. Podczas diety Cambridge mamy do czynienia z tradycyjnymi posiłkami, jakie przygotowujemy w domu czy zamawiamy w restauracji, a także z gotowymi daniami, które łatwo i szybko przygotujemy w każdym momencie. Sukces gwarantuje nam przejście przez wszystkie stopnie diety Cambridge.

  • Stopień pierwszy. Mamy tu do czynienia wyłącznie z gotowymi produktami Cambridge, które stanowią sekret skutecznej diety. Ten stopień możemy podjąć wyłącznie za zgodą lekarza i pod jego kontrolą. Jest to dieta niskokaloryczna, gdzie nie przekraczamy 615 kalorii dziennie. Pierwszy stopień zakłada spożywanie 3-4 gotowych posiłków dziennie oraz wypijanie 2 litrów wody mineralnej niegazowanej lub innych płynów nie zawierających kalorii. Stopień ten stosuje się przez czas 1-3 tygodni.

  • Stopień drugi. Tutaj także stosujemy dietę przez 1-3 tygodnie. Drugi stopień pozwala dostarczyć organizmowi nie więcej niż 810 kalorii dziennie. Spożywamy 3 posiłki gotowe oraz jeden posiłek tradycyjny, których wartość energetyczna nie jest wyższa niż 260 kalorii. Dodajemy do tego kefir , mleko lub jogurt w ilości 340 ml. Ruch ograniczamy do spacerów i innej aktywności rekreacyjnej. Pamiętamy o piciu 2,25 litra wody niegazowanej.

  • Stopień trzeci. Łączymy tutaj 2 tradycyjne posiłki i 2 posiłki Cambridge. Organizm otrzymuje maksymalnie 1000 kalorii dziennie. Unikamy soli.

  • Stopień czwarty. Spożywamy maksymalnie 1200 kalorii dziennie. Przez minimum 2 tygodnie stabilizujemy wagę ciała. Spożywamy tutaj 2 posiłki gotowe oraz 3 posiłki tradycyjne.

  • Stopień piąty. Jemy jeden posiłek Cambridge oraz 4 posiłki tradycyjne dziennie. Dostarczamy w ten sposób maksymalnie 1500 kalorii. Jest to etap diety stabilizacyjnej.

  • Stopień szósty. Etap ten zakłada intensywne ćwiczenia, unikanie złych nawyków żywieniowych i racjonalne przygotowywanie posiłków. Stopień ten ma na celu utrzymanie osiągniętych efektów.

Dieta Cambridge to z jednej strony wygoda, bo stosujemy gotowe posiłki, zaś z drugiej spore wyzwanie. Przejście przez wszystkie etapy wymaga samodyscypliny i przestrzegania ustalonych zasad. Poleca się kontakt z konsultantem, który pomoże dobierać długość poszczególnych etapów i służyć radą w każdym momencie odchudzania. Dieta ma wpływ na zdrowie, dlatego przed jej rozpoczęciem konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Comments are closed.