Sprawdzone sposoby na drugie śniadanie

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

italian-cuisine-1047390_1280

Prawdą jest to, że najbardziej ,,sytym” posiłkiem w ciągu dnia jest obiad ale czy przez to należy zapominać o drugim śniadaniu. Nie! To właśnie dzięki niemu można dostarczyć energii i wspomagać odpowiednio procesy trawienne. Które tak w zasadzie przekąski będą najlepsze jako drugie śniadanie do szkoły lub pracy?

Na samym początku warto postawić na coś standardowego. W tym przypadku ta sprawa związana jest przede wszystkim z kanapkami. Ostatnio co raz częstszym wyborem Polaków stają się te ,,wegańskie”. Ich sposób przyrządzenia związany jest z kilkoma sposobami. Jak wszędzie najważniejsze są fundamenty, mówiąc tak na serio najlepszy jest wybór chleba lub bułki. Czy powinno to być suche bez żadnego smarowania? Oczywiście, że nie. W tym przypadku warto zdecydować się na sojowe pasztety, hummus albo pasty(własne przygotowanie lub te gotowe). Co włożyć do środka? Co kto lubi! Odpowiedź może budzić trochę wątpliwości ale tak naprawdę każdy doskonale wie jaki ma smak. Chociaż bardzo częstym wyborem powinny być świeże kiełki lub świeże warzywa.

Można się także zdecydować na batonika. Czy w tym przypadku chodzi o takiego klasycznego z dużą liczbą kalorii, który bardziej ma zadanie popsuć nam zęby? Oczywiście, że nie. W tej sytuacji najbardziej odpowiednim będzie wybranie batoników owsianych z bakaliami. Są one dostępne w dużej ilości sklepów a czasem istnieją jednak takie osoby, które bez problemu same będą je potrafiły przyrządzić. Jeśli już ktoś zamierza kupić taki batonik owsiany na co powinien zwrócić największą uwagę? Przede wszystkim ta sprawa dotyczy tego aby tutaj odnaleźć np. płatki owsiane bądź jaglane. Do znalezienia odpowiedniego przepisu na taki batonik warto odwiedzić sieć Internet. To tutaj można odnaleźć najbardziej sprawdzone przepisy.

Warto się także zdecydować na kuchnię francuską. O co w tym chodzi czy należy od razu sięgać po danie gdzie występują ślimaki? Oczywiście, że nie! Warto wybrać rogalika francuskiego, który istnieje w dwóch opcjach – słodki lub wytrawny. Należy powiedzieć o tym, że ciasto francuskie będące w sklepach z reguły jest wegańskie. Chociaż niektórzy także mogą się zdecydować na coś zdrowszego. Co to jest w tym przypadku? Przede wszystkim ta sprawa dotyczy samodzielnego przygotowania ciasta półfrancuskiego. Co można ,,wymodzić” z tego? Bardzo wiele rzeczy ale przede wszystkim najlepsza opcja związana jest z rogalikami z owocami, masłem orzechowym bądź marmoladą.

Czy jest jeszcze jakiś idealny sposób na drugie śniadanie? Oczywiście, że tak. Można się dodatkowo zdecydować na tak zdrowe sałatki. Jednak do pracy lub szkoły? Która tak w zasadzie będzie odpowiednia? Przede wszystkim owocowa z orzechami bądź pestkami. Z pewnością ta przekąska jest bardzo sycąca i zapewniać może energię na cały dzień. Oprócz tego, że są smaczne to także można je przyrządzić w bardzo szybkim czasie.

Dobrym pomysłem na drugie śniadanie są również wafle ryżowe z warzywami. Pierwszy produkt można nabyć w niemalże każdym sklepie spożywczych. Jednak czy same dawać będą jakikolwiek smak? Oczywiście, że nie. Warto je połączyć z czymś jeszcze. Przede wszystkim ta sprawa związana będzie z dodaniem warzyw, które powinny być pokrojone w tak popularną kosteczkę. Jako idealne warzywo należy dodać paprykę, ogórki albo rzodkiewkę. Z pewnością jest to bardzo dobre połączenie i warto się zastanowić nad tym wyborem.

Niektórzy czasem mają ochotę zjeść coś zakazanego. Warto wspomnieć także o pizzerkach. Jeśli zje się ja raz na jakiś czas to tak w zasadzie żaden większy grzech. Możne je kupić w jakimś większym sklepie spożywczym lub po prostu samemu ją przyrządzić. Oczywiście, nie należy przesadzić z jej spożywaniem, chociaż raz na dwa tygodnie czy raz na miesiąc to nie żadna przesada. Wystarczy ją przyrządzić z właściwego przepisu.

Wafel ryżowy można także idealnie połączyć z warzywami, które można odpowiednio pokroić i wsadzić do środka. W tym przypadku jaka to jest nazwa? To drugie śniadanie określa się jako spring rollsy. Do środka można dać to co pokroimy wcześniej w paski i obsmażymy w sosie tofu a dotyczy to makaronu ryżowego, pędów bambusa lub kiełków.

Przy tak dużej liście z pewnością każdy coś znajdzie na drugie śniadanie. Nie można zapominać o tym, że to właśnie ten posiłek to także coś ważnego w codziennym jadłospisie każdego dnia. Przed obiadem wskazane jest to aby spożyć drugie śniadanie, które sami przyrządzimy lub tak w zasadzie kupimy już gotowe w sklepie jak np. wafle ryżowe czy jakieś rogaliki francuskie. W zależności od tego jak kto woli, każdy ma dowolny wybór.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.