Sprawdzona dieta Szangri-La

Możliwość komentowania Sprawdzona dieta Szangri-La została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Wiele osób zastanawia się, jak zgubić zbędne kilogramy. Jest to trudne, ponieważ na co dzień otacza nas mnóstwo smakołyków. Uwielbiamy niektóre potrawy i możemy jeść je bez końca. Zwykle przekłada się to na dodatkowe kilogramy, które obserwujemy na wadze. Innowacyjnym rozwiązaniem jest dieta, która ma na celu zmniejszenie apetytu. Wydaje się być genialna, ponieważ to właśnie nasz apetyt sprawia, że przybieramy na wadze i sięgamy po produkty, które sprzyjają tyciu. Taką dietę zaproponował Seth Roberts, który poparł swoje ustalenia badaniami. Amerykański naukowiec opublikował książkę, która pozwala odkryć tajniki diety Szangri-La i zastosować ją na sobie.

Dieta, jaka proponuje Roberts, nie jest związana ze stosowaniem określonych produktów, unikaniem konkretnych grup artykułów czy głodowaniem. Swoją teorię naukowiec opiera na piciu wody z cukrem lub bezsmakowego tłuszczu, jak chociażby oliwy z oliwek. Roberts zakłada istnienie punktu odniesienia, czyli wagi, do jakiej nasze ciało będzie dążyć poprzez modyfikowanie apetytu. Tymczasem sami możemy go zmodyfikować przyjmując pomiędzy posiłkami wspomnianą wodę z cukrem lub oliwę z oliwek. Dieta zakłada powolną utratę wagi, która nie powinna przekraczać jednego kilograma na tydzień. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na efekt jo-jo, czyli gwałtowny powrót do dawnej wagi, a także likwidujemy ryzyko pojawienia się efektów ubocznych, które przy gwałtownym chudnięciu są niebezpieczne dla zdrowia. Jak działa dieta Szangri-La? Pozwala tracić apetyt. Skoro zaś tracimy apetyt, będziemy gubić kilogramy.

Picie oliwy z oliwek lub wody z cukrem ma tutaj kluczowe znaczenie. W ten sposób powinniśmy dostarczać organizmowi od 100 do 400 kalorii dziennie. Są to dodatkowe kalorie. Twórca diety zapewnia, że im więcej kalorii przyjmiemy poprzez picie tłuszczu czy wody z cukrem, tym więcej kilogramów zrzucimy. Zaleca się picie wspomnianych płynów w niewielkich porcjach, aby uniknąć mdłości. Ważne jest też to, aby zachowywać odpowiednie odstępy czasowe. Jeśli chcemy zjeść obiad o godzinie piętnastej, wodę z cukrem lub oliwę powinniśmy wypić przynajmniej godzinę szybciej lub godzinę po zjedzeniu posiłku. Nie wolno pić ich w czasie jedzenia, ponieważ nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów.

Woda z cukrem lub oliwa z oliwek powinny być spożywane przynajmniej dwa razy dziennie. Najlepszą opcją jest stosowanie ich pomiędzy śniadaniem i obiadem oraz po kolacji. Warto też pić je bez pośpiechu, bo wtedy działają najlepiej. Stosowanie tej zasady pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na kalorie. Dzięki temu tracimy na wadze. Spożywane przez nas posiłki mogą być komponowane w dowolny sposób. Pamiętajmy tez o tym, że w przypadku wody z cukrem nie stosujemy słodzików. Napój ma nam bowiem dostarczyć kalorii.

Efekty diety Szangri-La widać często nawet w pierwszym tygodniu jej stosowania. Więcej kilogramów tracimy na początku, niż w późniejszym czasie. Zbyt szybka utrata wagi oznacza, że powinniśmy zmniejszyć ilość pitej wody z cukrem lub oliwy z oliwek.

Comments are closed.