Soki na odchudzanie

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

vegetable-juices-1725835_1280

W ostatnim czasie świat oszalał na punkcie soków: najlepiej tych samodzielnie przygotowywanych z użyciem domowych wyciskarek i sokowirówek. Soki są rzeczywiście doskonałym sposobem na uzupełnienie brakujących witamin i minerałów. Możemy spożywać je w formie przekąski między posiłkami, zamiast deseru czy też zastępując nimi śniadanie w wypadku napojów bardziej sycących.
Dietetycy polecają także kombinacje, dzięki którym sokoterapia nie tylko pozwoli zaopatrzyć nasz organizm w odpowiednią ilość zarówno składników mineralnych, jak i witamin, ale również płynów, co bardzo ważne w procesie odchudzania i dbania o dobrą sylwetkę. Znaczenie mają jednak dobrze dobrane składniki.
Jabłko + ogórek
To idealne połączenie dla zdrowych soków. Jabłko dostarcza naszemu organizmowi spory zastrzyk błonnika i flawonoidów, wspomagając regulację poziomu cukru we krwi i usprawniając przemianę materii. Ogórki doskonale nawadniają organizm. Składają się głównie z wody, a mimo to pozwalają zapewnić uczucie sytości. Warto dodać do tej kombinacji szczyptę chili dla przełamania smaków lub nieco orzeźwiającego i usprawniającego trawienie imbiru.
Marchewka + pomarańcza
To smak znany producentom soków przecierowych od dawna. O ile sklepowe soki i napoje zamiast dobrodziejstw płynących z tego połączenia, zawierają potężne ilości cukru, o tyle w wydaniu domowym to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Sok jest na tyle sycący, że może zastąpić nam jedną z przekąsek, pozwalając przyspieszyć metabolizm.
Pomarańcze znane są ze swoich właściwości regulujących trawienie. Skutecznie zapobiegają zaparciom, wspomagają naturalne procesy usuwania wody z organizmu. Zawierają sporo błonnika, dzięki czemu oczyszczają jelita ze złogów. Marchewka także usprawnia trawienie, oczyszcza i wspomaga działania dietetyczne, wspomagając zrzucanie zbędnych kilogramów.
Grapefruit + melon
Grapefruit od dłuższego czasu polecany jest osobom odchudzającym się i wchodzi w skład wielu jadłospisów dietetycznych. Rzeczywiście, pozytywnie zweryfikowano jego właściwości spalające tłuszcz, ponadto codzienne spożywanie grapefruitów poprawia trawienie i pozwala pozbyć się nagromadzonej w organizmie wody. Melon z kolei – podobnie jak ogórek – składa się w dużej mierze z wody i pozwala oczyszczać organizm.
To tylko niektóre, wybrane kombinacje. Ogromny plus diety sokowej polega na w zasadzie nieograniczonych możliwościach komponowania ulubionych smaków. Dietetycy polecają pić soki każdego ranka, a także w porze obiadowej. Dobrze skomponowany sok zastąpi nam także słodycze.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.