Sekret diety owsianej

Możliwość komentowania Sekret diety owsianej została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Niejednokrotnie zdarza się, że wyciągamy z szafy ulubioną sukienkę lub spodnie, w których chcemy pokazać się za dwa dni na weselu przyjaciół. Okazuje się, że nasza sylwetka nie mieści się w ubranie i musimy zrzucić kilogram lub dwa, aby prezentować się odpowiednio. Ratunkiem może być dla nas dieta owsiana, która pozwala na zrzucenie jednego kilograma w ciągu doby. Eksperci polecają stosowanie diety owsianej nie tylko osobom, które potrzebują szybko zgubić zbędny kilogram, ale też tym, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie. Dieta ta pomaga obniżyć poziom cholesterolu i usuwa złogi tłuszczu z naczyń krwionośnych. Dostarcza też fitoestrogenów, które są ważne dla kobiet, aby zatrzymać zdrowy i młody wygląd. Korzystnie wpływa na jelita, oczyszczając je. Jest to dieta jednodniowa, a jej zasady są bardzo proste.

Rano przygotowujemy owsiankę. Potrzeba nam do tego około 7 łyżek płatków owsianych oraz 2 litry chudego mleka. Zaraz po przygotowaniu owsianki zjadamy jej pierwszą porcję. Całość rozkładamy sobie na 5-6 porcji w ciągu dnia. Staramy się zjadać je co 2-3 godziny. Do każdej z nich można dodawać otręby w ilości 2-3 łyżek. Czekamy aż otręby zmiękną pod wpływem ciepłego mleka i zabieramy się do jedzenia. Taki jadłospis posiada ogromną zaletę, którą jest brak uczucia głodu. Owsianka skutecznie nas zasyci i pozwoli zgubić zbędny kilogram. Każdą porcję podgrzewamy przed podaniem.

Dieta owsiana wydaje się prosta, jednak wymaga od nas przestrzegania kilku zasad. Zaczynamy jeść owsiankę o godzinie ósmej rano i pilnujemy, aby każdą kolejną porcję zjeść co 2-3 godziny. Ponadto unikamy słodzonych napojów kolorowych i unikamy cukru w herbacie czy kawie. Bardzo ważne jest picie dużej ilości wody niegazowanej. Możemy też korzystać z szerokiego wyboru herbatek ziołowych. Warto też pić zieloną herbatę, która dostarcza organizmowi cennych antyoksydantów.

Dieta owsiana to propozycja na jeden dzień. Istnieje jednak taka jej odmiana, którą stosuje się dłużej. Trwa ona 40 dni i składa się z trzech faz. W pierwszej stosujemy się do zasad diety jednodniowej i przez tydzień jemy tylko posiłki złożone z owsianki z dodatkiem otrębów. Kolejne 30 dni to jadłospis złożony z trzech posiłków, w których skład wchodzi jedynie owsianka, a także dodajemy do niego inne lekkie posiłki. Ostatnia faza zakłada powrót do poprzedniej diety. Warto jednak wprowadzić kilka zasad, które pozwolą nam jeść lekkostrawne i zbilansowane posiłki, dostarczające organizmowi niezbędnych składników odżywczych. W ostatniej fazie diety owsianka występuje nadal w jadłospisie, ale jemy ją tylko raz dziennie. Dieta czterdziestodniowa pozwala zgubić nawet 8 zbędnych kilogramów. Po jej zakończeniu musimy się jednak pilnować, ponieważ powrót starych nawyków żywieniowych oznacza zwykle pojawienie się efektu jo-jo. Zanim rozpoczniemy dietę owsianą, jednodniową lub czterdziestodniową, warto skonsultować się z lekarzem. Jest to bowiem sposób odżywiania, który zapewnia niewielką ilość kalorii i możemy odczuwać brak energii.

Comments are closed.