Stosuj dietę owocową

isolated fruit salad
  • Czas przygotowania: 0m
  • Gotowanie: 0m
  • Gotowe w: 0m

Uwielbiasz świeże, pyszne owoce? Marzysz także o zgrabnej sylwetce? Jeżeli na oba te pytania odpowiedziałaś twierdząco, to specjalnie ułożone diety owocowe są jakby stworzone dla Ciebie. Należy się jednak zapoznać z ich specyfiką, ażeby nie popełnić żadnych błędów – takich jak jedzenie wyłącznie owoców przez dwa tygodnie.

Dieta owocowa jest bardzo przyjemna, jednakże może trwać najwyżej trzy dni. Nie tylko zrzucisz kilka zbędnych kilogramów, ale również oczyścisz organizm. W chwili, w której dieta owocowa jest stosowana przez zbyt długi czas działa na nasze ciało wyniszczająco. Należy podkreślić, że podczas trwania diety nie możemy jeść nic więcej – tylko owoce. Może być to jeden rodzaj lub kilka, zabronione są jedynie owoce suszone. Oto podstawowe zasady:

– owoce możesz przygotowywać w sposób dowolny – taki, na jaki tylko masz ochotę

– możesz jeść dowolną ilość owoców

– owoce możesz jeść surowe, duszone, gotowane oraz pieczone – najważniejsze, byś w czasie przygotowania nie obierała ich ze skórki (to właśnie w niej znajduje się najwięcej cennego błonnika)

– masz możliwość robienia sałatek, jednakże do ich zaprawienia korzystaj z cytryny bądź sosu ze zmiksowanych owoców

Owoce mają bardzo mało kalorii, równocześnie zawierając w sobie dużo wody, witamin oraz minerałów. Mają sporo cukrów prostych. W czasie diety możesz pić jedynie niegazowaną wodę mineralną, zieloną herbatę, ewentualnie napary – z bratka lub rozmarynu. Dodatkowym plusem takich napojów jest to, że bardzo korzystnie wpływają one na kondycję skóry.

Te trzy dni diety sprawiają, że możesz schudnąć nawet trzy kilogramy. Po jej zakończeniu wracasz jednak stopniowo do normalnego trybu jedzenia. Na początku spożywasz jeden lekki posiłek, który musi być jednak urozmaicony różnymi składnikami. Dieta owocowa ma bardzo mało kalorii – tak naprawdę jedna kobieta, by zapewnić sobie ich odpowiednią ilość każdego dnia, musiałaby spożywać od 4-5 kg w ciągu dnia. isolated fruit salad

Dieta owocowa, niestety, ma swoje ciemne strony:

  • Przede wszystkim – jest to monodieta, zawierająca niewiele zróżnicowanych składników co sprawia, że nasze ciało zaczyna szybko odczuwać pewne niedobory

  • Absolutnie nie można jej stosować w charakterze diety długoterminowej – istnieje także możliwość pojawienia się cukrzycy, jako że w owocach jest naprawdę dużo cukrów prostych

  • Same owoce nie są w stanie zaspokoić wszystkich naszych potrzeb. Będziemy odczuwać znaczne niedobory wapnia, białka, kwasów tłuszczowych, magnezu i witaminy D, witaminy B1 oraz B2.

Wymienione wyżej niedobory mogą doprowadzić do szeregu nieprzyjemnych konsekwencji. Przede wszystkim pojawiają się zajady – mało estetyczne oraz nieprzyjemne pęknięcia w okolicy ust. Z powodu małej ilości witaminy B2, którą znaleźć można jedynie w mięsie, będziemy cierpieć na niedokrwistość złośliwą, mogą się także pojawić niepokojące zmiany w układzie nerwowym.

Oczywiście nie zapominajmy o zaletach – łatwości stosowania, dostępności składników, sporej ilości zdrowego błonnika, dzięki któremu możemy pozbyć się dolegliwości związanych z układem pokarmowym.

Recipe Comments

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.