Dieta dla wielbicieli grejpfrutów

Grapefruit_Citrus-paradisi_calivita_xantho-plus_paraprotex_grejpfrut
  • Czas przygotowania: 0m
  • Gotowanie: 0m
  • Gotowe w: 0m

Grapefruit_Citrus-paradisi_calivita_xantho-plus_paraprotex_grejpfrutMimo, że dieta grejpfrutowa ma w swojej nazwie niskokaloryczny owoc, nie opiera się ona jedynie na jedzeniu grejpfrutów. Same owoce to bogactwo cennych składników. Posiadają między innymi sporo witaminy C, która wspomaga odporność. Ponadto w grejpfrutach znajduje się beta-karoten, który pozwala nam zadbać o kondycję skóry oraz oczu. Grejpfrut to także dużo wody i mało kalorii. Wydaje się zatem idealnym owocem, jeśli pragniemy zrzucić kilka kilogramów i dostarczyć organizmowi witamin.

Diety grejpfrutowej nie stosujemy dłużej niż przez okres dwóch tygodni. Możemy w tym czasie stracić cztery kilogramy. Grejpfrut wypełnia żołądek, ponieważ zawiera wodę i włókna roślinne. Pijemy dużo wody niegazowanej, ale wskazane są też herbatki ziołowe czy owocowe. Do przygotowywanych posiłków nie możemy dodawać soli. Pamiętajmy też, aby nie smażyć mięsa. Powinno być ono ugotowane lub upieczone. Grejpfruty pojawiają się w menu głównie na śniadanie oraz podwieczorek.

Inną propozycją diety, w której jednym z głównych składników jest grejpfrut, jest dieta norweska. Nazwa pochodzi od faktu, że ten sposób odżywiania się opracowano w szpitalu uniwersyteckim w Oslo. Specjaliści opierają dietę na jajkach i grejpfrutach. Podczas dwóch tygodni można zrzucić kilka kilogramów. Ważne jest jednak to, aby rygorystycznie przestrzegać zasad ustalonych przez specjalistów z Oslo.

Dwa tygodnie diety to nie tylko jedzenie jajek i grejpfrutów. W posiłkach możemy wykorzystać tez pomidory, marchewkę czy seler naciowy. Jemy również chude mięso kurczaka, ryby oraz wołowinę. Gotujemy mięso, nie smażymy. Można też wykorzystać piekarnik lub gotować na parze. Jajka zawsze zjadamy ugotowane. Dieta tylko na pierwszy rzut oka wydaje się monotonna i nie do przejścia. Warto motywować się tym, że w zaledwie dwa tygodnie zrzucimy kilka zbędnych kilogramów.

Specjaliści zalecają tutaj jedzenie szpinaku z jogurtem, możemy też sięgać po chleb. Nie wolno natomiast używać soli. Ważne jest też picie odpowiedniej ilości płynów. Stawiamy na wodę niegazowaną. Pijemy dziennie przynajmniej dwa litry. Jeśli sięgamy po kawę, powinna być ona słaba i bez cukru. Możemy również pić ziołowe i owocowe herbatki.

Dieta norweska wydaje się bardzo ciężka, ponieważ istnieje ściśle określona lista składników, które możemy wykorzystywać do przygotowywania posiłków. Nie wolno sięgać nam po cokolwiek spoza tej listy. W pierwszym dniu diety zjadamy po trzy jajka, zaś w każdym kolejnym już tylko jedno lub dwa. Przykładowe śniadanie drugiego dnia to dwa gotowane jajka i kawa bez cukru. Jemy trzy posiłki dziennie, nie liczymy kalorii i nie ograniczamy ilości np. gotowanego mięsa.

Obecność grejpfrutów w diecie norweskiej to zwykle propozycja na pierwsze lub drugie śniadanie. Możemy oczywiście wykorzystać owoc przy przygotowywaniu obiadu, jeśli mamy na to pomysł. Zapewnia on poczucie sytości i nawadnia organizm. Jest jedynym cytrusem, jaki znajduje się na liście dozwolonych składników. Dieta skutecznie oczyszcza organizm i wspomaga procesy metaboliczne.

Recipe Comments

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.