Popularna Dieta Kwaśniewskiego

Możliwość komentowania Popularna Dieta Kwaśniewskiego została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Dieta Kwaśniewskiego należy do jednej z diet niskowęglowodanowych. Zakłada, że będziemy jeść trzy tłuste posiłki dziennie i ograniczymy spożycie warzyw i owoców. Musimy także wyeliminować z naszego jadłospisu pieczywo oraz słodycze. Dla osób, które niezbyt przepadają za świeżymi warzywami i owocami może to brzmieć całkiem przekonująco. Czy dieta Kwaśniewskiego naprawdę będzie dla nas najlepsza?

  • Spożywane przez nas rzeczy muszą być, przede wszystkim – tłuste

  • Maksymalnie ograniczamy spożycie węglowodanów. Tak naprawdę najlepsze efekty osiągniemy, jeżeli całkowicie wyeliminujemy je z naszej diety

  • Bez ograniczeń możemy jeść takie rzeczy, jak wieprzowina, podroby, smalec, masło, sosy o wysokiej zawartości tłuszczu oraz sery

  • Musimy zarzucić zjadanie cukru, słodyczy, pieczywa i owoce

Uderzające jest, że tak naprawdę w diecie propaguje się spożywanie w nadmiarze tego wszystkiego, o czym wiemy, że nie jest to wskazane dla dobrego zdrowia oraz samopoczucia. Równocześnie autor diety, który jest także lekarzem, gwarantuje nam że po miesiącu takiego jedzenia będziemy lżejsi o 5 kg.

Przyjrzyjmy się jeszcze raz panującym w diecie zasadom. Przede wszystkim jemy regularnie, trzy razy dziennie, dbając o to by w naszej diecie było jak najwięcej jaj, produktów mlecznych oraz mięsa. Konieczne są sery, ale spożywane bez chleba. Można do nich dodawać śmietanę, masło, majonez – wszystko, tylko nie pieczywo! Nie jemy praktycznie żadnych węglowodanów, możemy sobie pozwolić co najwyżej na dwie cieniutkie kromki chleba w ciągu dnia. Za to tłustego mięsa możemy jeść tyle ile chcemy.

Które produkty są dozwolone?

– wszystkie sery, na jakie tylko masz ochotę

– produkty mięsne – podroby, galaretki, chrząstki, mięso tłuste, wieprzowe i wołowe, każdą wędlinę, a najlepiej – salceson

– produkty mleczne – mleko, śmietana

– ryby, konserwy

– jaja – im więcej tym lepiej, najlepsze efekty osiągniemy jedząc powyżej 4 jajek na dobę

– różne produkty, takie jak orzechy, majonez, słonecznik, a nawet… frytki.

Oczywiście, tak jak zostało to już wspomniane wcześniej, istnieje całkiem szeroki indeks produktów zakazanych dla nas. Nie wolno nam niczego słodzić ani kupować nic słodkiego – koniec z doprawiania herbat miodem, z owocami, przetworami. Musimy zrezygnować z wszelakich ciast i klusek, a także ryżów, kasz i pieczywa. Nie wolno nam również solić. Na początku ograniczamy sól, aż do zupełnego pozbycia jej się z naszego jadłospisu.

Dieta Kwaśniewskiego ma całkiem sporo zalet. Na pewno mamy odpowiednią ilość białka, eliminujemy takie produkty, które naprawdę nam szkodzą – czyli słodycze oraz sól. Musimy zawierzyć zapewnieniom autora, jakoby w diecie znajdowało się wystarczająco wszelakich składników mineralnych, które występują w odpowiednim natężeniu oraz proporcjach. Nie należy jednak zapominać o zdecydowanej przesadzie względem tłuszczu – w diecie kilkukrotnie przekraczamy nawet to, ile tłuszczów potrzebujemy. Mamy również bardzo niewiele błonnika oraz witamin, które zawierają się w owocach.

Comments are closed.