Pomoc dietetyka

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

apple-841169_1280

Smukła sylwetka i piękne wysportowane ciało to marzenie praktycznie każdej kobiety. W dążeniu do ideału płeć piękna jest skłonna do wielu wyrzeczeń i katorżniczego treningu. Niestety pomimo stosowania niskokalorycznej diety i wylewaniu hektolitrów potu zdarza się, że oczekiwane efekty nie przychodzą. Zwykle jest to następstwo błędów w sposobie odżywiania lub niedostosowanie aktywności fizycznej do indywidualnych potrzeb. Nie ma się więc co zniechęcać tylko jeszcze raz przeanalizować stosowaną dietę i trening. Być może zmiana nawyków żywieniowych i rodzaju aktywności przyniesie oczekiwany skutek.

Wiele osób, które chcą zrzucić parę zbędnych kilogramów i poprawić wydolność fizyczną organizmu działa na oślep. Wyszukuje na portalach internetowych najbardziej popularne, skuteczne diety i zaczyna na własną rękę się odchudzać. Oczywiście włącza do tego ćwiczenia, co ma zwiększyć skuteczność diety. Mijają pierwsze tygodnie i okazuje się, że efekty tych zabiegów nie są zadowalające. Co więcej, zniecierpliwienie i brak efektywności prowadzi do podjadania i zajadania stresu, co szybko skutkuje dodatkowymi kilogramami. W ten sposób nie tylko nie udaje się schudnąć, ale także dorzuca się parę kilo. Dlatego działania na własną rękę mogą przynieść odwrotny skutek, a dieta z internetu niekoniecznie będzie wskazana. Najlepszym w tym przypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy dietetyka.

Okazuje się, że pomoc specjalisty od żywienia może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jego specjalistyczna wiedza i indywidualne podejście do każdego przypadku to niewątpliwa zaleta takiej wizyty. Dobry dietetyk nie krytykuje, nie ocenia, jego zadaniem jest przeanalizowanie błędów żywieniowych, zbadanie składu ciała i na tej podstawie ustalenia planu działania i jadłospisu, którego ścisłe przestrzeganie przyniesie wymierne korzyści w postaci utraty wagi. Jednak wybór odpowiedniego dietetyka to niełatwa sprawa. Wielu fachowców dumnie tytułuje się dietetykami, nie mając wykształcenia kierunkowego, a jedynie ukończone kursy. Dlatego przed wizytą najlepiej poszukać specjalisty, który ma odpowiednio wysokie kwalifikacje, a przede wszystkim doskonałe referencje. Zapewni to poradę na najwyższym poziomie.

Wizyta w gabinecie dietetyka poprzedzona jest zwykle szczegółową analizą składu ciała. Służy do tego celu specjalne urządzenie, za pomocą którego można zbadać procentową ilość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej czy zawartość wody. Dietetyk przeprowadza także szczegółowy wywiad z pacjentem na temat nawyków żywieniowych, aktywności, ewentualnych chorób i innych potrzebnych zagadnień niezbędnych dla opracowania właściwej diety. Na podstawie zgromadzonej wiedzy ustala indywidualny jadłospis i ćwiczenia fizyczne, które będą pomocne. Pacjent jest zobligowany do prowadzenia dzienniczka, w którym notuje co jadł, w jakich ilościach i ile czasu poświęcił na aktywność fizyczną.

Indywidualnie ustalona przez dietetyka dieta, wykluczenie niektórych pokarmów i ustalenie planu treningowego to klucz do sukcesu w uzyskaniu zdrowej, szczupłej sylwetki. Trzeba jednak zupełnie zmienić nawyki żywieniowe i ściśle przestrzegać zaleceń. Tylko wtedy uda się uzyskać spektakularny efekt.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.