O diecie 50/50

Możliwość komentowania O diecie 50/50 została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Czego ludzie najbardziej nienawidzą w dietach? Co sprawia, że często nie wytrzymują i przestają je stosować? Jak się okazuje, główną barierą jest przede wszystkim… monotonia i konieczność bycia systematycznym. Nie każdy jest regularny – jeżeli od czasu do czasu po prostu musisz sobie na coś pozwolić, bo inaczej jesteś bliski szaleństwa, to dieta 50/50 wydaje się być jakby stworzona dla Ciebie. Tylko tutaj możesz na chwilę odpuścić i jest to wpisane w ogólny plan diety. ‘

Przyjrzyjmy się poszczególnym trudnościom:

W większości diet nie wolno złamać wytyczonego harmonogramu chociażby raz. Jeżeli to zrobimy, nie możemy już powrócić do dietetycznego jadłospisu – często nawet przez dłuższy okres czasu. Co więcej, jeżeli nawet wrócimy, dietę należy rozpocząć od samego początku. Wiele osób się do tego zniechęca.

Pierwszy tydzień, pierwsze dni. To właśnie ten czas jest najtrudniejszy dla każdej osoby odchudzającej się. Pokusa jest ogromna i łatwo jej ulec – ogromna liczba osób właśnie wówczas pada i ulega swoim przyzwyczajeniom.

Dieta 50/50 niweluje ryzyko takiego dietetycznego upadku. Została stworzona przez osobę, która sama doświadczyła ogromnych trudności w utrzymaniu diety i postanowiła pomóc innym. Tutaj o wiele łatwiej jest osiągnąć sukces – dieta cały czas się zmienia, jeżeli chodzi o rodzaj posiłków. Zmianie nie ulega oczywiście ich kaloryczność. Istniej podział na tak zwane dni chude oraz dni tłuste. W dni chude musimy rygorystycznie trzymać się ścisłej diety, jedząc jedynie niewielką część tego, co spożywamy w dni tłuste. Dni przeplatają się, nigdy nie mamy do czynienia z dniami chudymi, idącymi jeden za drugim.

Dietę tą można także modyfikować, na przykład przenosząc dzień tłusty na inny. Dzięki temu można, nawet będąc na diecie, w pełni cieszyć się posiłkami serwowanymi z okazji ważnych uroczystości. Ogromna liczba osób ceni sobie taką właśnie kurację, bo nie muszą cały czas odmawiać sobie tego co lubią. O wiele łatwiej jest wytrzymać na takiej diecie, niźli stale mieć się na baczności.

Oto ważne zasady:

– nie ma wielkiej restrykcji odnośnie tego, co spożywamy – to Ty, znając kaloryczność poszczególnych produktów, ustalasz sobie jadłospis

– musisz mieć jednak świadomość, że im mniej będziesz jeść w dni tłuste, tym szybciej osiągniesz upragniony efekt

– na samym początku diety musisz ustalić dzienną dawkę kalorii. Podczas tego działania musisz wziąć pod uwagę swoją aktualną sylwetkę, styl życia, a także płeć. Kalorie liczymy tak naprawdę podczas pierwszych dni czy tygodnia. Później przestaje być to takie uciążliwe, ponieważ doskonale znamy wartości poszczególnych produktów.

Dieta świetnie wpływa nie tylko na odchudzanie, ale także – dodaje nam energii, a komórkom naszego ciała – młodości i wigoru. Komórki żyją dłużej i wyglądają lepiej właśnie dzięki takiemu krótkotrwałemu głodzeniu. Poprawę widzimy bardzo szybko – wystarczy tydzień, by wyraźnie zyskać na sile oraz dobrym humorze. Mimo, iż nie ma jednego wzorca, to jednak każdy jest w stanie sam ustalić sobie porządek.

Comments are closed.