Najbardziej restrykcyjne diety

Możliwość komentowania Najbardziej restrykcyjne diety została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Mimo, iż restrykcyjną dietę bardzo trudno jest stosować na dłuższą metę, to jednak daje ona najbardziej imponujące efekty w jak najkrótszym czasie. Wielu kobietom właśnie na tym zależy – by szybko stracić wagę przed ważnym zdarzeniem w ich życiu. Które diety możemy określić mianem najbardziej restrykcyjnych sposobów żywienia, jakie do tej pory wymyślono?

Przede wszystkim: dieta kopenhaska!

Bycie na tej diecie aż do końca jest świadectwem naprawdę silnej woli i wielu wyrzeczeń. Nazywa się ją inaczej dietą szwedzką, duńską bądź 13-dniową. Zgodnie z jej ostatnią nazwą, dietę stosuje się przez 13 dni, ograniczając ilość spożywanych kalorii do 900. Jadłospis określony jest z góry, stosujące dietę osoby nie mają żadnej możliwości jego modyfikacji.

Dieta kopenhaska:

– ukierunkowana jest także na regulację procesów metabolicznych

– niektórzy w czasie jej trwania narzekają na złe samopoczucie, twierdzą, że dieta jest wyniszczająca – na innych jednak działa dobrze i są oni zdecydowanie zadowoleni z jej działania

– dieta zmienia koncentrację uwagi, mogą pojawić się także wahania energii

Nie każdy może stosować dietę kopenhaską. Jest ona zdecydowanie niewskazana dla kobiet w ciąży i karmiących a także ludzi o słabszym stanie zdrowia. Nie mogą słuchać jej zaleceń sportowcy oraz pracownicy fizyczni, a także osoby starsze i dorastające. Na dietę składają się trzy posiłki, złożone z chudego mięsa, warzyw, jaj, kawy i zielonej herbaty.

Kolejną, niezwykle radykalną dietą jest dieta tybetańska – zdecydowanie trudniejsza do wytrzymania niż kopenhaska. Jej celem jest nie tylko utrata kilogramów, ale przede wszystkim oczyszczenie całego organizmu z toksyn, a jelit z zalegających resztek pokarmowych. Dieta jest drakońska i wiele osób absolutnie nie powinno jej stosować – tyczy się to szczególnie osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży, dzieci i młodzieży, a także ludzi osłabionych fizycznie. Dieta tybetańska:

– wymaga od nas przygotowania. Nie jest możliwe „spontaniczne” przejście na nią, ponieważ nasz organizm mógłby tego nie wytrzymać. Należy, w kolejnych krokach, eliminować z naszego menu mięsa oraz potrawy ciężkostrawne, a nawet wykonać lewatywę.

– zamiast potraw, pijemy wyłącznie tybetański rosołek. Spożywamy codziennie 3,5 litra wywaru z bulwy czarnej rzepy, korzeni pietruszki, cebuli, selera oraz ziemniaków. Nie można stosować przypraw – zamiast tego używamy ziół.

Podczas diety tybetańskiej należy pić jak najwięcej niegazowanej wody. To, jakie będą efekty, jest bezpośrednio zależne od czasu trwania diety. Jeżeli 3-5 dni, to stracimy 2 kg. Jeżeli będzie to dieta trwająca dwa tygodnie to stracimy 5 kilogramów, a dodatkowo oczyścimy całe nasze ciało z zalegających w nim toksyn.

Po skończeniu diety również należy przygotować się do normalnego żywienia. Nie można rzucić się na tłuste jedzenie, a zacząć od lekkich zup, owoców oraz warzyw. Wszystko musi być mało kaloryczne i lekkostrawne. Pierwsze mięso możemy zjeść dopiero po kilku dniach od zakończenia całej diety.

Comments are closed.