Najbardziej popularne diety odchudzające z torebki

Możliwość komentowania Najbardziej popularne diety odchudzające z torebki została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Z pewnością każdy z nas chociaż raz próbował zrzucić zbędne kilogramy. Niektórym szybko się to udaje, inni muszą uzbroić się w cierpliwość, jeszcze inni nie osiągają wymarzonych efektów. Niezależnie, o której grupie będziemy mówić, znajdą się osoby, które stosowały tak zwane diety z torebki. Posiadają one szereg zalet, które sprawiają, że cieszą się one niesłabnącą popularnością. Przyjrzyjmy się więc tym, które uważane są za najbardziej popularne.

Dieta Cambridge

Jeszcze do niedawna to właśnie ona uważana była za najbardziej popularną dietę „saszetkową” w Polsce. Jej niewątpliwym plusem jest bardzo bogata oferta. Na program odchudzania składają się koktajle aż w dziewięciu smakach, zupy (do wyboru jest sześć smaków) oraz owsianka. Producent oferuje również gotowe napoje, które wyposażone są w słomkę. Wygodę ich stosowania można docenić zwłaszcza w pracy. Nowością są gotowe dania z kurczakiem, które są pełnowartościowym posiłkiem. Koszt zupy oraz koktajlu to około ośmiu złotych.

Dieta ta jest dość kosztowna. Podkreśla się również, że jej zakończenie zawsze wiąże się z efektem jojo, czyli zniweczeniem całych wysiłków i powrotnym przybraniem na wadze.

Dieta Allevo

Obecnie to właśnie ona cieszy się największą popularnością. Zdetronizowała więc dietę Cambridge. Oferta Allevo to koktajle w różnych smakach, zestawy koktajli oraz zupy. Jest ona więc nieco uboższa niż jej poprzedniczka. Każdy produkt to wydatek około dwudziestu złotych. Plusem jest duża dostępność – produkty można kupić w aptekach oraz sieciach drogerii Rossmann.

Dieta Light

Dostępna jest jedynie w aptekach. Jej wadą jest bardzo małe urozmaicenie. W ofercie znajduje się jedynie jedyna zupa – krem o smaku kurczaka oraz trzy rodzaje koktajli do wyboru. Tym, co uznać można za jej zaletę jest z całą pewnością stosunkowo niska cena. Za zestaw, na który składa się pięć zup lub koktajli zapłacimy około dwudziestu pięciu złotych. Tym samym jest to dieta tańsza od Cambridge.

Dieta Herbalife

Dostępna jest jedynie u dystrybutorów. Nie zakupimy jej w aptece, sklepie spożywczym czy drogerii. Do wyboru są koktajle różniące się smakiem oraz jedna zupa – pomidorowa. Ta dieta odróżnia się od pozostałych. Jej stosowanie polega bowiem na zastępowaniu gotowymi daniami tylko jednego lub maksymalnie dwóch posiłków dziennie. Za koktajl, który wystarczy nam na dziesięć dni zapłacimy około stu siedemdziesięciu złotych. Nie jest to więc kwota niska.

Zalety i wady

Jak każda dieta, tak również te z torebki posiadają szereg zalet i wad. Do tych pierwszych zalicza się przede wszystkim łatwość stosowania. Wystarczy zakupić gotowy produkt i wymieszać go z wodą (czasem nawet to nie jest konieczne). Większość diet torebkowych dostępna jest w popularnych sklepach czy aptekach. Diety te zapewniają skuteczny spadek wagi. Niestety, ich stosowanie to w zasadzie pewny efekt jojo. Osoby powracające do normalnych nawyków żywieniowych powracają również do swojej starej wagi. Taka sytuacja wpływa frustrująco i odbiera motywację do dalszej walki o szczupłą sylwetkę. Programy odchudzania w saszetkach nie zapewniają również wszystkich niezbędnych dla organizmu witamin i minerałów.

Comments are closed.