Na czym polega dieta kopenhaska?

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

female-diet-870519_1280

Dieta kopenhaska jest jedną z popularniejszych ostatnio jadłospisów, które mają za zadanie pomóc zrzucić określoną liczbę kilogramów. Ponadto, jej odstawienie po wykonaniu pełnej kuracji nie powoduje efektu jo-jo. Na czym polega ta dieta?  Jakie są jej pozytywne i negatywne strony?
Powinniście wiedzieć, że należy ją stosować tylko przez 13 dni. Myślimy, że każdy, kto chce wyglądać lepiej i szczuplej, jest w stanie pokusić się o takie wyrzeczenie. Jej podstawowymi składnikami są chude mięso, warzywa, jaja, kawa lub zielona herbata. Jakie są jej największe zalety? W tym miejscu przede wszystkim trzeba wspomnieć o zrzuceniu jednego, dwóch kilogramów. Jak na ten okres jest to dobry rezultat.
Poza tym, stosowanie diety kopenhaskiej uczy człowieka, jak powinien jeść i ograniczać spożywane posiłki do minimum. Warto też dodać, że eliminuje złe nawyki, których nam niestety na co dzień nie brakuje. Przede wszystkim chodzi o podjadanie między posiłkami, co zazwyczaj kończy się dodatkowymi kilogramami na wadze.
Jakie są największe minusy stosowania diety kopenhaskiej? W tym okresie człowiek dostarcza do swojego organizmu mało witamin i soli mineralnych. Warto zatem mieć pod ręką odpowiednie suplementy, aby nie pogorszyć stanu swojego zdrowia. Pod żadnym pozorem nie należy przekraczać czasu stosowania diety. Może to powodować omdlenia, kłopoty z cerą, włosami czy paznokciami. Jeśli jednak dieta będzie stosowana zgodnie z zaleceniami, takich problemów być nie powinno.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.