Jak wspomóc dietę, czyli ruch jest niezbędny

Możliwość komentowania Jak wspomóc dietę, czyli ruch jest niezbędny została wyłączona | | Kategoria : Diety

meditation-609235_1280

Aby zgubić zbędne kilogramy, nie wystarczy tylko przejść na dietę. Równie ważna jest aktywność fizyczna, która zawsze powinna być nieodłącznym elementem procesu odchudzania. Poniżej prezentujemy różne formy aktywności, które pomogą zgubić nadmiar kilogramów, a jednocześnie wyrzeźbią ciało i doskonale poprawią nastrój.

Zumba

Prawdziwy hit ostatnich kilku lat. Dzisiaj zumba znajduje się w ofercie większości klubów fitness. Najczęściej decydują się na nią panie, które poszukują ciekawej, radosnej formy ruchu. Zumba to nic innego, jak połączenie aerobiku z elementami tańców latynoskich. To właśnie dlatego tak szybko podbiła ona serca kobiet. Co nam daje ćwiczenie zumby? Przede wszystkim godzina takiego treningu to blisko tysiąc spalonych kalorii! Nie trudno więc domyśleć się, że zumba gwarantuje naprawdę świetne efekty. Do tego pomaga skutecznie wzmocnić mięśnie brzucha. Dzięki temu sylwetka nie tylko lepiej się prezentuje, ale również zapewnia skuteczną ochronę kręgosłupa. Zumbę poleca się więc tym wszystkim, którzy dużo pracują przy komputerze. Jest to trening interwałowy. W związku z tym zumba doskonale poprawia kondycję. Nie chcesz już dostawać zadyszki, biegnąc do autobusu? Postaw właśnie na zajęcia zumby.

Kick boxing

Forma aktywności, która wybierana jest nie tylko przez panie, ale również panów. Poprawia szybkość, zwinność, wpływa na koordynację ruchów. Do tego świetnie modeluje sylwetkę – panie, które decydują się na ten rodzaj aktywności mogą przez długi czas pochwalić się niemalże młodzieńczym ciałem. Do tego kick boxing daje bardzo duże poczucie siły i pewności siebie. Zajęcia opierają się na wykonywaniu intensywnych kopnięć, uderzeń, skoków. Jest to połączenie aerobiku z kilkoma rodzajami sztuk walki. Mamy tutaj elementy karate, boksu czy kung fu. Trening jest naprawdę wymagający, ale daje świetne efekty. Doskonale ujędrnia ciało, wzmacnia mięśnie, buduje kondycję.

Joga

To rodzaj aktywności fizycznej, która pozwala nie tylko schudnąć, ale również się wyciszyć i uspokoić. Jest to więc idealne rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które czują się zestresowane i przytłoczone codziennymi obowiązkami. Nie trzeba obawiać się tego, że joga jest wymagająca. Pozycje przeznaczone są dla osób niezależnie od stopnia zaawansowania. Wraz z kolejnymi zajęciami ciało będzie się rozciągać i stopniowo przyzwyczajać do wysiłku. Joga korzystnie wpływa na naszą sylwetkę – sprawia, że nie garbimy się, korygujemy postawę. Do tego niezwykle wpływa na gibkość i zwinność naszego ciała. Wzmacnia również kręgosłup, przez co jest idealna dla wszystkich osób, które dużo pracują za biurkiem.

Spinning

Jest to jazda na rowerze w basenie. Ta nietypowa forma aktywności to ponad tysiąc spalonych kalorii w ciągu godziny. Wszystko za sprawą wody, która potęguje pracę mięśni. Spinning to świetny sposób na wyrzeźbienie sylwetki, pozbycie się tłuszczyku i doskonałe odprężenie. Jednocześnie woda sprawia, że nie odczuwa się wysiłku, który wkłada się w ćwiczenia. Ta forma aktywności może być wybierana nawet przez osoby, które chore stawy wykluczają z innych rodzajów aktywności.

Comments are closed.