Jak odpowiednio zmotywować się, aby nie zrezygnować z odchudzania?

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

appetite-1239056_1280

Któż z nas nigdy nie miał postanowień? Szczególnie są one dokonywane, kiedy kończy się dany rok kalendarzowy. Wtedy ludzie oddzielają wszystko grubą kreską i decydują się żyć lepiej albo ciekawiej. Postanowienia mogą być naprawdę bardzo różne. Jedni mają zamiar zapisać się na kurs języka angielskiego, drudzy zwiedzić jakiś egzotyczny kraj, a jeszcze inni chcą zacząć się odchudzać. Niestety, zdecydowana większość tych szumnych planów kończy się bardzo szybko. Ktoś nie zapisuje się na kurs, ponieważ uznał jednak, że ma na to czas w przyszłości. Drugi nie pojechał na wycieczkę, bo stwierdził, że to jednak nie dla niego. Z odchudzaniem jest podobnie. Najczęściej ludzie mają bardzo dużo zapału, który nie starcza im na zbyt długo. Co zatem trzeba zrobić, aby odpowiednio zmotywować się i nie przerwać procesu redukcji wagi w połowie drogi lub – co gorsze – na samym jej początku?
Najważniejsze to postawić sobie określone cele i dążyć do ich zrealizowania. Jak można to uczynić? To bardzo proste. Przede wszystkim , każda osoba, która zdecydowała odchudzać się, musi zdawać sobie sprawę z naprawdę dużej ilości korzyści wynikających z posiadania smukłej i szczupłej sylwetki. Jakie są najważniejsze zalety? To znacznie lepsze zdrowie i optymalna kondycja organizmu. Ponadto, osoby z odpowiednią wagą są zdecydowanie bardziej pewne siebie i przebojowe. Dzięki temu, o wiele łatwiej jest im odnosić sukcesy w życiu prywatnym oraz zawodowym. Jeśli ktoś zdecydował odchudzać się, to na pewno coś go skłoniło to podjęcia takiego kroku. Taka osoba powinna wypisać sobie na różnych karteczkach wszystkie pozytywne skutki odchudzania. Najlepiej, aby takie zapiski znajdowały się w kuchni czy sypialni. Każdego dnia powinna je chociaż minimum raz czytać. Wszystko po to, aby nie zapomnieć o naprawdę wielu pozytywnych efektach odchudzania się. To na pewno zwiększy jeszcze bardziej motywację i da siły do dalszej walki ze samym sobą. W końcu proces odchudzania to taka właśnie nierówna rywalizacja.
Warto też, przed rozpoczęciem redukcji wagi, zapisać sobie wszystkie najważniejsze dla nas cyferki. Jeśli chcemy zrzucić ogólnie kilka kilogramów, to trzeba zanotować stan przed rozpoczęciem odchudzania. Jeśli zależy nam też na zgubieniu tłuszczu z okolic brzucha, to warto zapisać obwód w talii. Jeśli chcecie mieć szczuplejsze uda, to na początek zanotujcie, ile mają one przed rozpoczęciem procesu odchudzania. Dlaczego? Wszystko po to, aby motywować się nawet najmniejszymi efektami. Trzeba zaznaczyć, że na pierwsze z nich trzeba będzie trochę poczekać. Nie jest tak, że po jednym, dwóch dniach waga już zacznie bardzo mocno lecieć w dół. Aż tak dobrze niestety nie ma. Jeśli jednak będziecie przestrzegać zaleceń lekarzy i dietetyków, to po kilkunastu dniach na pewno zauważycie już pierwsze efekty. Mogą to być dwa zgubione kilogramy czy kilka centymetrów mniej w talii. Od razu możecie sobie porównać otrzymane wyniki i wtedy będziecie mieli pewność, że Wasza praca i moc wyrzeczeń nie idą na marne. Na pewno takie zestawienie przed i po kilkunastu dniach odchudzania będzie dla Was bardzo pozytywnym bodźcem. Dzięki temu, nie powinniście stracić motywacji do przestrzegania nowych zasad żywieniowych i jedzenia wyłącznie zdrowych produktów spożywczych.
Warto też namówić osobę z rodziny, przyjaciółkę czy koleżankę, aby też zaczęła się odchudzać. Dlaczego? We dwójkę zawsze będzie Wam raźniej. Jeśli w ramach procesu redukcji wagi zawsze biegacie minimum dwa razy w tygodniu, to nawzajem będziecie motywować się, aby nikomu nie zabrakło energii do pokonywania kolejnych kilometrów. Czasami po prostu może się Wam nie chcieć biegać. Wtedy druga osoba zadzwoni i od razu postawi Was do pionu. W pojedynkę pewnie byście w takim dniu definitywnie zrezygnowali z ćwiczeń i wybrali, na przykład, leżenie przed telewizorem.
W odchudzaniu bardzo ważne są wspomniane już wyżej ćwiczenia. Nie możecie zapomnieć o tym aspekcie. Jeśli zapiszecie się na siłownię, to powinniście wybrać sobie jakiegoś trenera personalnego. On też będzie Was dodatkowo motywował do kolejnych treningów i na pewno Wam nie odpuści, kiedy będziecie chcieli zrezygnować po wykonaniu tylko połowy zaplanowanych zadań. Dodatkowo, zawsze będziecie mogli go spytać o radę na różne tematy związane z odchudzaniem.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.