Innowacyjna dieta z przyprawami

Możliwość komentowania Innowacyjna dieta z przyprawami została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Osoby, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, szukają diety, która charakteryzuje się skutecznością i nie wymaga ogromnych wyrzeczeń. Jedną z najnowszych propozycji jest dieta 3D Chili, którą opracowała amerykańska dietetyczka. Jedną z zalet diety jest to, że nie odnotowujemy drastycznego spadku wagi. Dzięki temu nasz organizm nie traci cennych substancji i nie czujemy osłabienia. Osoby, które nie są nastawione na szybkie efekty, ale na systematyczną pracę nad swoja figurą, powinny zapoznać się z tajnikami diety 3D Chili.

Dieta opiera się na wykorzystaniu cudownej mocy przypraw. Nie od dziś wiadomo, że niektóre z nich działają korzystnie na trawienie. Do najciekawszych przypraw należą tutaj chili, czarny pieprz, ostra papryka, kardamon, cynamon czy imbir. Przyprawy te stanowią naturalny sposób na przyspieszenie przemiany materii, a w wyniku tego możemy pozbyć się nawet 8 kilogramów w ciągu 4 tygodni. Efekty są satysfakcjonujące, zatem warto zapoznać się z wytycznymi, jakie stworzyła amerykańska specjalistka z branży dietetyki.

Aż dziwne, że do tej pory żadna z diet nie postawiła na naturalne właściwości przypraw. Mamy z tym do czynienia dopiero w przypadku diety 3D Chili. Sekret polega na zastosowaniu trzech grup przypraw.

  • Przyprawy czerwone. Ich zadaniem jest przyspieszenie przemiany materii i pomoc w zwalczaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Należą do nich: chili, ostra i słodka papryka, pepperoni, curry oraz czarny pieprz. Zawierają kapsaicynę, która przyspiesza proces spalania tłuszczu.

  • Przyprawy żółte. Do tej grupy należą: imbir, cynamon i kardamon. Ich zadaniem jest ułatwianie trawienia oraz hamowanie apetytu, dzięki czemu nie podjadamy pomiędzy posiłkami. Wpływają też korzystnie na krążenie, zapewniając przypływ energii.

  • Przyprawy zielone. Znajdziemy tutaj chociażby szałwię, oregano, czosnek, bazylię, tymianek czy miętę. Przyprawy te wykazują działanie stabilizujące. Regulują prace jelit i żołądka, a także działają na niego łagodząco.

Dieta opiera się na odpowiednim łączeniu przypraw i stosowania ich właściwych proporcji. Ogromną zaletą jest brak uczucia głodu oraz to, że metabolizm zostaje przyspieszony już w czasie jedzenia. Dostępne przepisy to smaczne dania, które łatwo możemy przygotować o każdej porze roku. Nie musimy martwić się o to, że w jadłospisie znajdzie się mała porcja obiadu czy kolacji. Podczas stosowanie tej diety nie chodzi się głodnym, a wśród przepisów znajdziemy np. makaron ze szpinakiem, pomidorami i serem mozzarella. Dietetycy oraz osoby stosujące diety doceniają dietę 3D Chili za to, że stanowi skuteczny, a zarazem bezpieczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Dieta budzi zainteresowanie, jednak nie wszyscy mogą odżywiać się w ten sposób. Kobiety w ciąży muszą unikać przypraw, szczególnie tych ostrych. Dieta nie jest wskazana także osobom cierpiącym chociażby na wrzody żołądka, ponieważ przyprawy działają drażniąco na delikatny żołądek. Ostre przyprawy mogą też powodować intensywniejsze problemy z cerą. Warto tutaj skonsultować się z lekarzem.

Comments are closed.