Dopomóż odchudzaniu. Przyspiesz swój mtabolizm

Możliwość komentowania Dopomóż odchudzaniu. Przyspiesz swój mtabolizm została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii

strawberries_hires

Odpowiednio dobrana dieta to oczywiście podstawa w dążeniu do pięknej sylwetki. Jednak istnieją również pewne triki, które pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy jeszcze szybciej. Oto najlepsze przyspieszacze metabolizmu, które sprawią, że twoja figura stanie się idealna w jeszcze krótszym czasie:

Kawa
Zawiera kofeinę, która przyspiesza przemianę materii, dzięki stymulacji układu nerwowego. Najlepszą kawą na diecie będzie ta bez cukru i śmietanki, za to może zawierać trochę mleka o niskiej zawartości tłuszczu.

Woda
Jeśli chodzi o napoje, woda to podstawa każdej diety. Warto napić się szklanki ciepłej wody, samej lub z cytryną, jeszcze przed śniadaniem. Zapewni ona szybszy metabolizm na cały dzień. W ciągu dnia natomiast należy spożywać nawet do dwóch litrów wody. Nie tylko gasi ona pragnienie, ale daje uczucie sytości i oczyszcza z toksyn.

Śniadanie
Nie od dziś wiadomo, że to najważniejszy posiłek dnia. Warto zadbać o to, by było sycące i dawało energię na kilka godzin. Regularne jedzenie śniadań pomaga utrzymać dzienny rytm posiłków i zachować szczupłą sylwetkę.

Ostre przyprawy
Potrawy, które pieką wymagają znacznie większych nakładów energii na ich strawienie niż te łagodne. Dzięki temu nasz organizm musi pracować intensywniej i szybciej spala.
Ćwiczenia o zmiennej intensywności
Interwały, czyli trening, w którym ćwiczymy w wolnym i szybkim tempie. Dzięki odpowiedniemu odpoczynkowi w trakcie ćwiczeń możemy zapewnić sobie lepszą wydolność i spalić więcej kalorii.

Warzywa i owoce
Ważne jednak, by były one wolne od pestycydów. Wybierajmy je ze sprawdzonych źródeł lub sami uprawiajmy. Tylko świeże, bezpieczne od chemikaliów warzywa i owoce przyspieszą przemianę materii.

Ryby
O tym, że ryby to samo zdrowie wie chyba każdy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że mogą one przyspieszyć metabolizm. Zawierają one kwasy Omega 3, które doskonale wpływają na spalanie kalorii.

Sen
Podczas snu spalamy kalorie i przyspieszamy metabolizm na cały dzień. Warunkiem jest odpowiednia ilość snu. Powinniśmy wysypiać się przynajmniej 8 godzin dziennie. Ponadto, gdy wybudzimy się niewyspani często dokucza nam większy głód niż, gdy śpimy wystarczającą ilość godzin. Co za tym idzie, w ciągu takiego dnia musimy spożyć więcej kalorii, których spalanie nie jest jednak lepsze.

Żelazo
Jest ono składnikiem hemoglobiny, która transportuje tlen do mięśni. Jego duża zawartość w pożywieniu zwiększa energię organizmu i przyspiesza metabolizm. Znajdziemy je w płatkach zbożowych, warzywach strączkowych, czy mięsie.

Dieta i ćwiczenia mogą dać oszałamiające efekty. Jednak, by tak było należy pamiętać o kilku cennych wskazówkach, które skrócą naszą drogę po idealną sylwetkę. Odpowiednie wykonywanie ćwiczeń, wyrobienie sobie nawyku picia wody, zastąpienie słodyczy owocami, a tłustego mięsa zdrowymi rybami- te czynności nie tylko zmniejszą liczbę przyjmowanych kalorii, ale również pobudzą pracę organizmu i przyspieszą metabolizm.

Comments are closed.