Dieta z cytrusami w roli głównej

Możliwość komentowania Dieta z cytrusami w roli głównej została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Diety opierają się na spożywaniu zbilansowanych posiłków, ograniczaniu ilości dostarczanych organizmowi kalorii lub na jedzeniu głównie jednego produktu. Dieta grejpfrutowa to propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają świeże owoce cytrusowe, a przy okazji chcą zgubić kilka zbędnych kilogramów. Grejpfrut to owoc, który skutecznie walczy ze zbędną tkanką tłuszczową. Ponadto stanowi bogactwo witamin, bez których żadna dieta nie może być nazywana bezpieczną. W owocu znajduje się między innymi witamina C, która wpływa na metabolizm tłuszczy, znacznie go przyspieszając. Ponadto witamina ta jest antyoksydantem, czyli chroni zdrowe komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ponieważ grejpfrut zawiera włókna roślinne, jego jedzenie pozwala zmniejszyć poczucie głodu. Jego skład oraz właściwości sprawiają, że grejpfrut stał się znakomita podstawą diety pozwalającej zgubić nawet 4 kilogramy w 2 tygodnie.

Dieta grejpfrutowa powstała w Norwegii, gdzie jej opracowaniem zajmowali się eksperci z Oslo. Warto pamiętać, że dieta ta dostarcza organizmowi zaledwie 1300-1700 kalorii dziennie, dlatego jej stosowanie nie powinno trwać dłużej niż dwa tygodnie. Dłuższe stosowanie diety nie jest wskazane też ze względu na to, iż nie dostarcza ona tłuszczy. Stanowią one źródło wielu witamin, jak chociażby witamina K czy D, dlatego nie warto przeciągać diety w czasie, aby nie spowodować uszczerbków na zdrowiu. Eksperci informują też o możliwym efekcie jo-jo, który jednak stanowi zagrożenie podczas stosowania każdej diety. Jeśli po zakończeniu diety grejpfrutowej wrócimy do niezdrowego jedzenia i złych nawyków żywieniowych, z pewnością znów przybierzemy na wadze. Krótkotrwała dieta, ponieważ trwająca tylko dwa tygodnie, nie zapewni nam zgrabnej sylwetki, jeśli nie zadbamy o swój jadłospis.

Dieta ta zakłada częste jedzenie niewielkich porcji. Ważne, aby pamiętać o kilku zasadach, gwarantujących uzyskanie pożądanych efektów.

  • Nie smażymy mięsa na tłuszczu. Podając mięso, powinniśmy je wcześniej ugotować lub upiec.

  • Bardzo ważne jest to, aby w ogóle nie używać soli. Nie korzystamy nawet ze szczypty.

  • Podczas stosowanie diety pijemy przynajmniej 2 litry wody niegazowanej dziennie. Zasada ta dotyczy większości diet.

  • Poza wodą wskazane jest picie ziołowych herbatek.

W jadłospisie pojawiają się liczne produkty, co gwarantuje nam urozmaicenie diety oraz satysfakcję z jedzenia. Przykładowe śniadanie to szklanka mleka z miodem i płatkami oraz pół banana. Drugie śniadanie to szklanka soku grejpfrutowego z zawartością cennych witamin i minerałów, a także bez zbędnych tłuszczy. Niskokaloryczne grejpfruty zapewniają efektywność diety. Poleca się chude mięso. W przykładowych jadłospisach znajdziemy między innymi pstrąga czy pierś z kurczaka. Oczywiście mięso i ryby pieczemy lub gotujemy, rezygnując ze smażenia. Poza śniadaniem i drugim śniadaniem powinniśmy spożywać obiad, podwieczorek oraz kolację. Kolacja to np. grahamka z serkiem topionym i jabłko lub dwie kromki razowego chleba z szynką oraz cykoria.

Comments are closed.