Dieta Strażników Wagi

Możliwość komentowania Dieta Strażników Wagi została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Dieta Weight Watchers to propozycja jeszcze z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Pomysł diety narodził się w Nowym Jorku. Założeniem wyjściowym było to, że łatwiej chudnąć, gdy pracujemy grupowo. Odchudzanie w pojedynkę potrafi szybko zniechęcić, dlatego warto podjąć się współpracy z innymi osobami, które także zmagają się z dodatkowymi kilogramami.

Obecnie organizacja Weight Watchers szerzy swoje poglądy niemal na całym świecie. Propaguje aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie, które jest nie tyle dietą, co sposobem życia. Jakich zasad trzeba przestrzegać, aby zyskać i utrzymać odpowiednią wagę?

Strażnicy Wagi z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto nie lubi ograniczać się co do zawartości menu. Nie ma tutaj ściśle opracowanej listy produktów, które można jeść oraz tych, które koniecznie powinny zostać odstawione. Warto jednak pamiętać, że najlepsze dla naszej wagi są chude mięsa, warzywa i owoce. Czy musimy liczyć kalorie? Nie. Dieta Weight Watchers zakłada liczenie punktów. Jest to zupełnie inny sposób na odchudzanie, niż te oferowane przez większość twórców diet.

To, ile punktów przysługuje danemu produktowi spożywczemu, może sprawiać nam początkowo nieco trudności. Ważne, aby się nie zniechęcać i korzystać z tabel lub wzoru. Wzór ten pozwala wyliczyć ilość punktów na podstawie kaloryczności i zawartości tłuszczu w danym produkcie spożywczym. Jeśli nie chcemy za każdym razem obliczać punktacji posiłku, wygodniej będzie skorzystać z gotowych tabel podawanych przez organizację.

Na ilość punktów, jakie możemy wykorzystać w ciągu dnia, składa się kilka czynników. Uwzględnia się tutaj między innymi wiek. Najwięcej punktów, które przekładają się na jedzenie, przysługuje osobom do dwudziestego roku życia. Tylko jeden punkt z racji wieku otrzymują osoby po sześćdziesiątym szóstym roku życia. Punkty uwzględniają też płeć, wagę czy wzrost osoby podejmującej dietę. Znaczenie ma sposób prac i tryb życia. Im więcej ruchu w pracy i im cięższa jest ona pod względem fizycznym, tym więcej punktów ląduje na naszym koncie. Nie jest to dobra wiadomość dla osób, które wiodą siedzący tryb życia.

Ciekawy system punktacji uwzględnia też przenoszenie punktów na inne dni. Jeśli w weekend planujemy wyjście na imprezę, możemy w ciągu tygodnia zaoszczędzić nieco punktów, które wykorzystamy właśnie w czasie przyjęcia. Panuje tutaj jednak zasada, że w ciągu jednego dnia możemy zaoszczędzić maksymalnie cztery punkty, zaś w ciągu całego tygodnia może być to tylko dwanaście punktów. Dodatkowe punkty otrzymujemy za aktywność fizyczną. Są one naliczane za każde dziesięć minut ćwiczeń, jednak tutaj tygodniowy limit również wynosi dwanaście punktów.

Dieta ta pozwala na wyrobienie sobie zdrowych nawyków żywieniowych, które będziemy praktykować przez całe życie. Nie możemy liczyć tutaj na zgubienie sporej ilości kilogramów w szybkim tempie. Chudniemy powoli, co jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Dzięki ciągłemu przestrzeganiu zasad zdrowego żywienia możemy uniknąć efektu jo-jo.

Comments are closed.