Dieta prosto z Wall Street

Możliwość komentowania Dieta prosto z Wall Street została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Heather Bauer stworzyła dietę, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też poza nimi. Dieta Wall Street została opisana w książce, która szybko stała się bestsellerem. Dieta ta stanowi idealną propozycję dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i są wiecznie zabiegane. Osoby zapracowane nie zawsze mają czas na przygotowanie zbilansowanych posiłków, a w pracy nie ma ku temu warunków. Aby móc zgubić zbędne kilogramy bez zmiany stylu życia, powinny skorzystać ze wskazówek twórczyni diety Wall Street.

Amerykańska pani dietetyk stworzyła dietę z myślą o pacjentach, którzy uskarżali się na brak czasu, jadanie poza domem oraz takie sytuacje jak kolacje biznesowe, kiedy nie powinno się odmawiać zamówienia czegoś z atrakcyjnego menu. Brak czasu na gotowanie i jedzenie w biegu przekłada się na przyrost zbędnej tkanki tłuszczowej, którą trudno zgubić, gdy nie dysponuje się czasem na siłownię czy bieganie. Problemy te ma rozwiązać dieta Wall Street. Opiera się ona na kilku zasadach, których przestrzeganie pozwala osiągnąć sukces.

  • Staramy się unikać alkoholu. Gdy jesteśmy na przyjęciu czy bankiecie, bierzemy jednego drinka i dorzucamy do niego jedynie kostki lodu. W ten sposób możemy sączyć go przez cały wieczór.

  • Nie rezygnujemy ze śniadania. Wiele osób nie je go, bo nie ma na to czasu lub nie czuje głodu w natłoku porannych obowiązków. Nie możemy rezygnować z tego posiłku. Dobrym rozwiązaniem jest sałatka owocowa, jajka na twardo czy odtłuszczone mleko.

  • Przekąski są wskazane, ponieważ likwidują burczenie w brzuchu i pomagają się skupić. Warto przygotować owoce lub odtłuszczony jogurt.

  • W pracy zjadamy lunch. Unikamy tutaj tego, co można kupić gotowe i zjeść najszybciej, zapychając żołądek i likwidując uczucie głodu. Rezygnujemy więc z drożdżówek czy kanapek z bufetu. Stawiamy na pełnoziarniste pieczywo, sałatkę z kurczakiem czy indykiem, a także zupę. Rezygnujemy jednak z dodawania majonezu, mąki czy śmietany.

  • Po powrocie do domu chwytamy zwykle to, co można zjeść szybko, ponieważ nie wymaga przygotowywania. Wtedy popełniamy wiele błędów żywieniowych. Warto zaopatrzyć się z niskokaloryczne dania mrożone, które kupimy w sklepie lub przygotujemy samodzielnie.

  • Podczas kolacji w restauracji rezygnujemy z dań podawanych z ciężkimi sosami. Stawiamy na grillowane mięso. Może być to kurczak lub ryba. Wskazane są też warzywa.

  • Podczas koktajli nie chwytamy się wszystkich przekąsek. Przed wyjściem na imprezę zjadamy w domu zdrowy posiłek, aby uniknąć nadmiernego podjadania.

  • Podczas długich lotów samolotem nie warto rezygnować z posiłków, aby zachować odpowiednie przerwy. Wybieramy sałatki, warzywa i owoce. W krótką podróż można zabrać ze sobą chociażby kawałek sera.

  • Podczas pobytu w hotelu rezygnujemy z odwiedzin przy barku. Alkohol to puste kalorie.

Podczas stosowania diety pamiętamy o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, jak pokoje hotelowe, restauracje czy biura, wymaga od nas picia sporych ilości wody.

Comments are closed.