Dieta plaż południowych

Możliwość komentowania Dieta plaż południowych została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Dieta South Beach została stworzona przez doktora Arthura Agatstona. Twórca diety to kardiolog pochodzący z Ameryki. Zajmując się tworzeniem diety odkrył, że powracające uczucie głodu wynika ze spożywania wysoko przetworzonych węglowodanów. Niekorzystny wpływ na nasze zdrowie oraz sylwetkę mają też nasycone tłuszcze. Plan żywieniowy powinien zatem polegać na zlikwidowaniu tych składników, aby cieszyć się smukłą sylwetką.

Dieta South Beach zakłada jedzenie w celu uzyskania poczucia sytości. Nie ma tutaj mowy o głodówce. Dieta posiada kilak zasad, do których może być trudno się przyzwyczaić przez pierwsze dni jej stosowania. Warto jednak pamiętać, że jemy tutaj do syta, a przez pierwsze dwa tygodnie możemy stracić nawet sześć kilogramów. Jadłospis opiera się na nienasyconych tłuszczach, białku oraz węglowodanach złożonych.

Unikamy węglowodanów o indeksie glikemicznym sięgającym ponad 60, zaś wprowadzamy węglowodany, których indeks glikemiczny nie przekracza 50. Te pierwsze znajdują się między innymi w makaronach, zaś druga grupa to głównie warzywa i owoce. zaleca się stosowanie tłuszczy nienasyconych, które znajdziemy w rybach, oliwie z oliwek, awokado oraz oleju rzepakowym. Jemy tyle, ile potrzebujemy, aby zaspokoić głód. Dieta jest bezpieczna dla zdrowia, a także korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego. Dieta South Beach składa się z trzech faz.

  • Pierwsza faza trwa dwa tygodnie. Podczas tego czasu z diety eliminujemy tłuszcze oraz cukry, które szkodzą naszemu zdrowiu oraz sylwetce. Celem tej fazy jest wyrównanie poziomu cukru we krwi. Podczas tej fazy spożywamy sześć posiłków dziennie. Ich wielkość ma zaspokoić nasz głód. Nie liczymy kalorii. Stawiamy na chude białko, które znajdziemy w mięsie kurczaka, rybach oraz owocach morza. Można też jeść nietłustą wołowinę. W diecie powinny pojawić się jajka oraz odtłuszczone i niskotłuszczowe produkty mleczne. Awokado i orzechy zapewnią nam obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych. Unikamy buraków, ziemniaków, tłustego mięsa oraz owoców. Te ostatnie zawierają bowiem cukry proste. Nie pijemy alkoholu i napojów kofeinowych. Może to prowadzić do rozdrażnienia, ale warto to przetrwać.

  • Po utracie wagi przechodzimy do fazy drugiej, gdzie kilogramy będą gubione nieco wolniej. Stopniowo wprowadzamy tutaj produkty zakazane w fazie pierwszej. Jemy makaron razowy i pełnoziarniste pieczywo. Ten etap ma na celu wprowadzenie do diety dobrych węglowodanów. Pojawiają się owoce i warzywa, ale odpowiednio dobrane. Faza ta trwa do momentu, aż uzyskamy upragnioną wagę.

  • Faza trzecia to program żywieniowy na całe życie. Jej zadaniem jest utrzymanie wypracowanej wagi. Ważne, aby nadal umiejętnie dobierać produkty, z których komponujemy posiłki. Organizm przyzwyczajony do zdrowego stylu życia będzie lepiej funkcjonował bez szkodliwych węglowodanów oraz tłuszczy. Powinniśmy pilnować, aby indeks glikemiczny wybieranych produktów nie wynosił więcej niż 60. Faza ta pozwala rozpocząć nowy etap w życiu, który opiera się na utrzymaniu odpowiedniego sposobu żywienia. Nie jest to trudne, ponieważ nie odczuwamy tu uczucia głodu.

Comments are closed.