Dieta pikantna i dieta słodka

Możliwość komentowania Dieta pikantna i dieta słodka została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Wśród licznych diet znajdują się te, które opierają się na wprowadzeniu do jadłospisu konkretnych składników. Tutaj możemy zdecydować się na to, co lubimy. Przykładem jest dieta 3D Chilli, która opiera się na stosowaniu przypraw w każdym daniu. Jej przeciwieństwem jest propozycja Setha Robertsa, która zakłada picie mdłej oliwy z oliwek albo słodkiej mieszanki wody i cukru. Jest to dieta Szangri-La. To, którą wybierzemy, zależy od naszych preferencji smakowych oraz przewidywanych efektów.

Dieta 3D Chilli to propozycja dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez przypraw. Doprawianie ma na celu przyspieszenie przemiany materii i dzięki temu możemy stracić nawet osiem kilogramów w ciągu dwudziestu ośmiu dni kuracji. Dieta 3D Chilli zakłada obecność w menu trzech grup przypraw.

  • Przyprawy czerwone, których rolą jest przyspieszenie metabolizmu i pobudzenie procesu spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Należą do nich m.in.: chilli, słodka papryka, curry, ostra papryka, czarny pieprz.

  • Przyprawy żółte, które stymulują pracę układu pokarmowego. Zapewniają energię do działania i pomagają pozbyć się nawyku podjadania. W tej grupie znajduje się imbir, kardamon czy cynamon.

  • Przyprawy zielone regulują pracę układu pokarmowego i działają łagodząco na żołądek. Znajdziemy tutaj oregano, czosnek, szałwię, tymianek, bazylię czy miętę.

Dieta ta ma na celu zapewnienie mniejszego obwodu bioder i talii, a także ujędrnienie ciała.

Drugą propozycją jest dieta Szangri-La, której założeniem jest picie słodkiej wody z cukrem lub bezsmakowej oliwy z oliwek. Nie są to intensywne i pachnące przyprawy, ale stosowanie zasad diety Szangri-La pozwala zgubić sporo kilogramów. Utratę wagi zauważmy szczególnie na początku. Picie wody z cukrem lub oliwy ma nam zapewnić przyjęcie codziennie 100-400 dodatkowych kalorii. Twórca diety, Seth Roberts, uważa, że im więcej kalorii wypijemy w słodkim lub mdłym dodatku, tym więcej kilogramów jesteśmy w stanie zrzucić. Jak działa dieta?

Picie wody z cukrem ma na celu obniżenie naszego apetytu. Dzięki temu zmniejszamy zapotrzebowanie organizmu na kalorie i w efekcie zjadamy mniej. Picie mieszanki zaleca się na godzinę przed posiłkiem lub godzinę po jego zakończeniu. Wskazuje się raczej na tę druga opcję, ponieważ ma ona zapewniać lepsze efekty. Nie wolno pić słodkiej wody lub oliwy w czasie jedzenia, ponieważ nie przyniesie to rezultatów, jakie obiecuje Roberts.

Woda z cukrem lub oliwa powinny być spożywane takich ilościach, aby tempo chudnięcia nie było szybkie. Utrata wagi jest bezpieczna dla zdrowia, jeśli nie odbywa się gwałtownie. Twórca diety Szangri-La twierdzi, że w momencie zbyt szybkiej utraty kilogramów powinniśmy zmniejszyć ilość wypijanej słodzonej wody czy oliwy. Pijemy małymi łykami, aby nie spowodować mdłości. Przygotowując mieszankę, nie przekraczamy 400 kalorii w ciągu dnia. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zasady rano oraz przed położeniem się spać. Sporo osób, które stosowały dietę Szangri-La, potwierdza jej skuteczność.

Comments are closed.