Dieta na kiepski dzień

Możliwość komentowania Dieta na kiepski dzień została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Eksperci proponują nam wiele diet. Większość z nich ma na celu utratę zbędnych kilogramów. Istnieją jednak diety, które polecane są na konkretne okoliczności. Zaliczymy do nich dietę antystresową, dietę na chandrę czy na mroźne dni.

Dieta antystresowa to zaledwie dwudniowa kuracja, której zadaniem jest dostarczenie organizmowi składników pomagających zwalczać stres i jego objawy. Jak wiadomo, stresujący tryb życia przekłada się na nasze zdrowie, a nie wszyscy stosują suplementację magnezu i witaminy B6. Ponieważ dieta trwa dwa dni, możemy stosować ją w każdy weekend. Magnez jest ważnym elementem, a jego niedobór może powodować nerwowość i nadpobudliwość, działając także szkodliwe na układ krwionośny.

Dieta antystresowa zakłada picie dużej ilości wody niegazowanej oraz stosowanie świeżych przypraw podczas przyrządzania posiłków. Zioła wykorzystujemy też w postaci naparów działających kojąco i rozluźniająco. Warto zaopatrzyć się w rumianek czy melisę. Przed rozpoczęciem diety kupmy też kakao. Jedzmy gorzką czekoladę, jogurty naturalne, kasze, warzywa i owoce. Metabolizm przyspieszy dzięki błonnikowi.

Dietą, której nie musimy stosować co weekend, jest dieta na mroźne dni. Warto skorzystać z niej w czasie zimy, kiedy pochłaniamy więcej kalorii, niż w pozostałych miesiącach. Aby nie odłożył się nam zbędny tłuszczyk, warto zapamiętać kilka porad i wprowadzić odpowiedni sposób żywienia na okres zimy.

Dieta na mroźne dni zakłada rezygnację z ciężkich sosów i zup, dodawania do nich śmietany i mąki. Staramy się też nie sięgać po białe pieczywo i nie smarować go masłem. Jemy jak najmniej smażonych potraw. Najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie smażenie gotowaniem lub pieczeniem. Odkładamy słodycze. Nasz organizm zwykle przybiera na wadze w okresie zimy, ponieważ tracimy więcej kalorii i przez to sięgamy po bardzo kaloryczne potrawy. Na talerzu nie powinno zabraknąć ryb i kaszy. W lecie warto zamrozić owoce i warzywa, aby móc skorzystać z ich właściwości zimą.

Dieta na mroźne dni powinna trwać sześć dni, jednak istnieje możliwość jej wydłużenia nawet do trzech miesięcy. Każde sześć dni pozwoli nam stracić kilogram zbędnego tłuszczyku.

Propozycją na pewien czas jest też dieta na chandrę. Kiepski nastrój towarzyszy nam głównie jesienią, kiedy dni stają się szare. Aby móc zapewnić sobie dawkę energii, powinniśmy postawić przede wszystkim na dobrze dobrane śniadanie. Warto wykorzystać tutaj owoce i warzywa, z których przygotujemy pyszne koktajle. Stanowią one dawkę witamin, które pobudzają wiele procesów zachodzących w naszym organizmie i wpływają na dobre samopoczucie. Unikanie tłustych przekąsek również pozwoli nam zyskać energię i nie przytyć. Stawiamy na pełnoziarniste pieczywo, chude wędliny, ciemny makaron, warzywa pod każdą postacią. Jesienią warto sięgać po źródła witaminy C, czyli paprykę, pomidory czy cytrusy. Witamina C pomoże szybciej zwalczać ewentualne infekcje. Kolacji nie powinno się jeść zbyt późno. Dbamy też o to, aby nie była ona bardzo kaloryczna.

Comments are closed.