Dieta Dukana dla wytrwałych

Możliwość komentowania Dieta Dukana dla wytrwałych została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

W dążeniu do szczupłej i pięknej sylwetki wciąż poszukujemy idealnej diety, która przyniesie dobre efekty i pozwoli nam cieszyć się zgrabnym ciałem. Według wielu odchudzających dieta Dukana jest odpowiedzią na problemy z nadwagą.

Opracowując swój plan żywieniowy, doktor Pierre Dukan trzymał się dwóch zasad: dieta ma być skuteczna i zdrowa. Przez szereg lat doktor doskonalił swoją metodę, układając jej zasady, wdrażając je w codzienną praktykę i pomagając ludziom w pozbyciu się nadwagi. Do dziś jest ona z powodzeniem stosowana na całym świecie. Skuteczność zawdzięcza dokładnie opracowanej koncepcji, która składa się z czterech etapów.

  • Etap pierwszy – faza uderzeniowa. Osoby, które rozpoczynają swoją walkę z nadwagą przy pomocy Dukana najbardziej obawiają się tej fazy. Jest najbardziej restrykcyjna. Równocześnie jest to jednak moment, kiedy spadek kilogramów jest największy, a organizm przygotowuje się do kolejnych etapów. Etap pierwszy trwa najczęściej od dwóch do siedmiu dni. Spożywa się wówczas produkty zawierające pełnowartościowe białko zwierzęce. Nie można zapominać o odpowiedniej podaży płynów: zaleca się wypijanie 1,5l wody mineralnej. Produkty dopuszczone do spożycia w tej fazie to: chudy nabiał, chude mięso, chude ryby, kurczak i indyk pozbawione skóry. Można sięgnąć także po kawę, herbatki ziołowe, herbatę, cytryny, zioła. Preferuje się gotowanie posiłków lub pieczenie w folii bez udziału tłuszczu.

  • Etap drugi – faza naprzemienna. Kolejna faza polega na przeplataniu posiłków proteinowych z posiłkami proteinowo – warzywnymi. Ta część diety jest już mniej restrykcyjna, ale także i tempo utraty kilogramów wyraźnie spowalnia. Pozwala ona do włączenia w posiłki z udziałem warzyw następujących produktów: pomidorów, rzodkiewki, ogórka, papryki, szpinaku, pora, zielonej fasolki, kapusty, grzybów, kopru,selera, sałaty, cykorii, bakłażana, botwinki, buraków i marchwi. Należy spożywać je w połączeniu z produktami z pierwszej fazy, maksymalnie do zaspokojenia głodu.

  • Etap trzeci – utrwalanie efektów. Dieta doktora Dukana nie pozostawia odchudzających samym sobie z uzyskanym efektem i wspiera ich dalej, by utrwalić je i uniknąć efektu jo-jo. Czas trwania trzeciej fazy jest uzależniony od zrzuconych kilogramów. Na każdy kilogram przypada dziesięć dni, jeśli więc udało się pozbyć pięć kg – faza trzecia potrwa pięćdziesiąt dni. Na tym etapie do jadłospisu wraca pełnoziarnisty chleb, ser żółty, makarony, ale w ilościach określonych przez twórcę diety. Znajdzie się także miejsce na nagrodę za włożony w odchudzanie trud: dwa razy w tygodniu można zjeść to, na co tylko ma się ochotę.

  • Etap 4 – faza stabilizacji. To okres, gdy odchudzający odżywia się właściwie bez ograniczeń, poza wykluczonymi z jadłospisu słodyczami. Stosuje się także zasadę proteinowego dnia, czyli jeden dzień w tygodniu posiłkuje się dietą białkową. Dieta Dukana zaleca spożywanie trzech łyżek otrąb pszennych dziennie, co pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit.

Dieta Dukana zdobyła wielu zwolenników na całym świecie. Nie należy zapominać jednak także o fakcie, że nawet najlepsza dieta potrzebuje wspomagania w postaci aktywności fizycznej.

Comments are closed.