Dieta Ducana – sprawdź czy nie popełnisz błędu

Możliwość komentowania Dieta Ducana – sprawdź czy nie popełnisz błędu została wyłączona | | Kategoria : Diety

z14137286Q

Zapewne słyszeliście o diecie doktora Dukana, być może znacie nawet kogoś, kto znacznie schudł i jest zadowolony z zastosowania tego wariantu odchudzania. Zdradzimy kilka ciekawych informacji na temat tej diety. Jak ją stosować, czego unikać i dla kogo jest idealna.

Dieta Ducana jest oparta na kilku etapach. Pierwszy to podawanie czystych protein, drugi, polega na dodaniu do tego warzyw. Trzeci etap to powolne wprowadzanie dodatkowych produktów do posiłków, w ten sposób, by zacząć jeść „normalnie”, a nie być narażonym na efekt jo-jo. Ostatni etap to w zasadzie nic innego, jak wprowadzenie pewnych zdrowych nawyków, które pozwolą nam na cieszenie się efektem zrzuconych kilogramów. Najlepiej, jeśli nigdy z niej nie zrezygnujemy, bo to podstawowe zasady pozwalające nam zachować zdrowe ciało. Należy do nich: codzienne poświęcanie minimum 20 minut na aktywność fizyczną (choćby miał być to zwykły spacer) oraz dietetyczny jeden dzień w tygodniu, kiedy zażywamy same proteiny.
Co należy do posiłków, które bez obaw możemy spożywać w pierwszym etapie diety oraz później – przy powracaniu do niej jednego dnia w tygodniu? Są to chude mięsa, w tym szczególnie drób. Ryby oraz owoce morza, a także nabiał, ale tylko taki o niskiej zawartości tłuszczu.

Dlaczego dieta tego typu działa? Z białek mogą powstać wszystkie potrzebne nam składniki odżywcze, ale ich spalanie wymaga dużej ilości energii. Stąd w sposób szybki pozbywamy się tkanki tłuszczowej. Sprawiamy, że nasz organizm spala więcej kalorii niż normalnie i dzięki temu nie musimy ich liczyć. Nasz organizm pracuje na wyższych obrotach, a i tak ma wyjątkową niską zdolność do przyswajania kalorii. Sprzyja to oczywiście odchudzaniu.

Niemniej i ta dieta może nie zadziałać, jeśli nie będziemy konsekwentni, wszelkie odstępstwa od diety mogę skończyć się jej totalną porażką. Jednak w porównaniu z innymi sposobami na odchudzanie, dieta Ducana jest stosunkowo łatwa. Jednym z jej ogromnych plusów jest właśnie prostota. Wielu z nas zapewne odstrasza konieczność liczenia kalorii każdej łyżce posiłku. To męczące, a i tak łatwo o pomyłkę. Tylko się frustrujemy, a stres to nie najlepszy motywator do odchudzania. Dodatkowym plusem diety doktora Ducana jest to, że nie polega ona na głodówce. Ta dla wielu osób jest niedopuszczalna. Między innymi dlatego przy jej stosowaniu nie grozi nam efekt jo-jo.

Jakie są przeciwwskazania w stosowaniu tej diety? Przede wszystkim nie jest dla wszystkich. Jeśli jesteśmy w wieku lub w stanie zdrowia, który wymusza na nas zbilansowaną dietę, wybierzmy sposób odchudzania, który nam ją zapewni. Inaczej możemy sobie zaszkodzić.
Ważna jest również nasza motywacja. Dieta Ducana jest o tyle łatwa, że nie głodzimy się, a jej szybkie efekty motywują nas do dalszego jej kontynuowania. Możemy zyskać dużo więcej niż tylko piękniejszy wygląd. I warto o tym pamiętać, by zmienić złe nawyki żywieniowe i wytrwać w postanowieniu odżywiania się dietetycznego. Dieta Ducana łącząca nowe nawyki żywieniowe z aktywnością fizyczna może nam w tym pomóc.

Comments are closed.