Dieta dla młodych osób

Możliwość komentowania Dieta dla młodych osób została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii

serceWspółczesny świat oferuje młodym osobom wiele różnorodnych możliwości, ale jednocześnie stawia przed nimi niebotyczne zadania. Wszędzie spotykają się z wymaganiami i oczekiwaniami. Rodzice pragną, by dzieci skończyły dobre szkoły i osiągnęły sukces zawodowy. Rówieśnicy wymagają od nich dostosowania się do oczekiwań grupy. A jeszcze do tego dołączają się media, które zewsząd atakują ich wizerunkiem osób młodych, szczupłych, dobrze ubranych i przygotowanych do funkcjonowania według nowych standardów. Jeśli młodzi ludzie nie otrzymają dobrego wsparcia, mogą pogubić się w wymaganiach i dokonywać niewłaściwych wyborów, także tych dotyczących ich ciała i wizerunku fizycznego. Nieprzypadkową rzeczą jest, że to właśnie wśród młodzieży anoreksja i bulimia są takim problemem.
O ciało na pewno trzeba dbać i im szybciej młodzi ludzie sobie to uświadomią, tym to dla nich lepiej. Nie powinno się jednak korzystać z diet, które dla młodego organizmu są niewłaściwe. Jest to bowiem droga do zatracenia. Szczególnie dotyczy to młodych dziewcząt, bo to one głównie mają obsesję na temat swojego wyglądu i związane z tym kompleksy. Każda zdrowa dieta dla młodej osoby powinna zawierać około dwa tysiące kalorii. Jest to ilość niezbędna dla funkcjonowania zdrowego organizmu. Jeśli przyjrzymy się oferowanym dietom, nawet tym najbardziej popularnym, okazuje się, że proponują one około tysiąca kalorii, czyli ilość stanowczo za małą. Organizm rośnie i potrzebuje do swojego rozwoju wszystkich składników. W zdrowej diecie powinny znaleźć się białka, węglowodany, tłuszcze, no i naturalnie witaminy oraz składniki mineralne. Na pewno nie można więc wybrać diety eliminującej, bo to może się skończyć poważnymi schorzeniami. Jeśli młoda osoba czuje się niekomfortowo w swoim organizmie, uważa że jest zbyt gruba i powinna zastosować dietę, przede wszystkim powinna skonsultować się z lekarzem i dietetykiem. Szczególnie potrzeby jest dietetyk. Po wstępnej konsultacji, ustali dietę, dostosowaną do konkretnego organizmu. Taka indywidualna dieta pozwoli zaopatrzyć organizm we wszystkie potrzebne składniki. Jak wynika z różnorodnych badań, nawet przy stosowaniu diety, której wynikiem ma być utrata wagi, niezbędne jest zjadanie pięciu posiłków dziennie, starannie przygotowanych i kalorycznie przeliczonych. Źródłem energii dla młodego organizmu są węglowodany, które występują w produktach zbożowych (pieczywo razowe, kasze, makarony). Natomiast źródłem białka powinny pozostać produkty zwierzęce. Dieta powinna być koniecznie urozmaicona, gdyż niedobór niektórych składników może być katastrofalny. Z diety osób młodych trzeba wyrzucić słodycze i fast foody. Wszelkie szybkie przekąski, także i te słodkie, są odpowiedzialne nie tylko za otyłość, ale na przykład próchnicę zębów.
W przypadku stosowania diety ważne jest samo nastawienie psychiczne. Pomoc i mądry doping zdaje się tu niezbędny. Dietetyk może odgrywać rolę decydującą. Jeśli młody człowiek ma do niego zaufanie, to korzysta z rad i stosuje się do zaleceń. W ten sposób unika wszelkich pułapek żywieniowych. Chudnie, ale pod kontrolą i w sposób racjonalny.

Comments are closed.