Dieta Cambridge – sześciostopniowy program ku pięknej sylwetce

Możliwość komentowania Dieta Cambridge – sześciostopniowy program ku pięknej sylwetce została wyłączona | | Kategoria : Diety

Ci, którzy stworzyli dietę Cambridge zachwalają jak bardzo jest skuteczna. Zdobyła także uznanie wśród odchudzających na całym świecie. Na czym opiera się ten model żywienia, w jaki sposób kształtuje sylwetkę i czy jest naprawdę skuteczny?

Program odchudzania stworzony na diecie Cambridge opiera się na sześciu poziomach energetycznych i polega na łączeniu gotowych, niskokalorycznych produktów Cambridge z posiłkami konwencjonalnymi. Wyjątkiem tutaj jest stopień pierwszy, czyli tak zwana dieta VLCD, bardzo niskokaloryczna, kiedy spożywane są wyłącznie produkty gotowe. Ze względów bezpieczeństwa dla zdrowia ten stopień jest stosowany wyłącznie za zgodą oraz pod kontrolą lekarza.

Skuteczność diety Cambridge według jej twórców opiera się na bezpiecznym i prostym odchudzaniu, które pomaga zaoszczędzić czas, nie wymaga przygotowywania skomplikowanych posiłków ani zdobywania trudno dostępnych produktów. Proces pierwszego stopnia polega na spożywaniu specjalnie przygotowanych nisko-energetycznych posiłków przez okres maksymalnie trzech tygodni, przewidując trzy posiłki dziennie dla kobiet, oraz cztery posiłki dla mężczyzn. Dieta Cambridge ma na celu szybkie i skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także pomoc w utrzymaniu szczupłej sylwetki przez dłuższy okres po zakończeniu kuracji.

Zdarza się, że osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ograniczają się tylko do trzytygodniowej kuracji pierwszego stopnia diety Cambridge. Według specjalistów to najprostsza droga do efektu jo-jo. Zaleca się przeprowadzenie pełnego programu, który został stworzony z myślą o skutecznym odchudzaniu i utrzymaniu efektu kuracji przez dłuższy czas.

Program diety Cambridge dzieli się na następujące poziomy:

  • Stopień 1 – program diety niskokalorycznej. Przez okres obejmujący czas od tygodnia do trzech (maksymalnie) spożywa się wyłącznie trzy lub cztery posiłki przygotowane z saszetek Cambridge. Posiłki dostarczają organizmowi od 415 do 554 kcal, pokrywają także pełne zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy. Produkty Cambridge to smaczne i szybkie w przygotowaniu posiłki, które wystarczy wymieszać z wodą. W asortymencie znajdują się zupy (grzybowa, jarzynowa, porowa, pomidorowa), napoje (waniliowy, truskawkowy, bananowy, o smaku cappuccino), a także batony, owsianki i dania główne. Przy stosowaniu zaleca się spożywanie dużej ilości wody niegazowanej lub innych bezkalorycznych płynów.

  • Stopień 2 trwa od tygodnia do trzech tygodni i jest określany mianem diety o niskiej kaloryczności. Łączy w sobie trzy dania Cambridge z jednym posiłkiem konwencjonalnym dostarczając w sumie około 800 kcal. Także w tym przypadku zaleca się spożywanie 2,25 l wody.

  • Stopień 3 – etap, który określa się mianem niskiej zawartości energii, łączy w sobie dwa gotowe produkty Cambridge z dwoma posiłkami konwencjonalnymi: śniadaniem i obiadem. Trwa minimum dwa tygodnie z możliwością przedłużenia i dostarcza organizmowi około 1000 kcal dziennie. Zaleca się spożywanie 2,25 l wody.

  • Stopień 4 – tak zwana dieta stabilizacyjna. Podaje się dwa produkty Cambridge i trzy posiłki: śniadanie, II śniadanie oraz obiad. W sumie 1200 kcal. Także zaleca się spożywanie dużej ilości wody. Trwa minimum dwa tygodnie z możliwością przedłużenia.

  • Stopień 5 – również dieta stabilizacyjna. Stanowi połączenie jednego produktu Cambridge z czterema posiłkami (śniadanie, II śniadanie, obiad z deserem, podwieczorek), trwa minimum dwa tygodnie z możliwością przedłużenia i dostarcza organizmowi 1500 kcal dziennie.

  • Stopień 6 – ostatni etap odchudzania. Opiera się na wykorzystaniu zdobytych przez cały program informacji, które mają sprzyjać zdrowemu odżywianiu się. Dostosowywanie się do udzielonych wskazówek ma zapobiec efektowi jo-jo i pomóc utrzymać szczupłą sylwetkę.

Nie można zapominać, że każda osoba, która chce się odchudzać, powinna mieć dobraną dietę przez dietetyka zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Stosowanie diet niskokalorycznych bez konsultacji z lekarzem może być groźne dla zdrowia.

Comments are closed.