Dieta bogatoresztkowa

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

buckwheat-181531_1280

Żyjemy w czasach, w których każdy chce wyglądać szczupło i zdrowo. Nie każdy jednak tak właśnie się prezentuje. Niektórzy mają genetyczne skłonności do tycia i nawet nie jedząc relatywnie dużo posiłków, przybywają na wadze. Są też osoby, które prowadzą mało aktywny tryb życia. Jeśli bowiem ktoś dzień w dzień pracuje przy komputerze – a potem siedzi przed telewizorem we własnym domu – to prędzej czy później też stanie się nieco okrąglejszy. Niektórzy zaś są otyli, ponieważ uwielbiają produkty z dużą ilością tłuszczu. Przez to stając na wadze przecierają oczy ze zdumienia, bo cały czas wskaźnik wychyla się coraz bardziej w prawo. Z tego względu ci ludzie nie mieszczą się w ulubione spodnie i mają coraz gorsze samopoczucie. Dodatkowo zewsząd są zasypywani informacjami o skutecznych dietach. Trzeba przyznać, że niektóre plany dietetyczne są jednak naprawdę bardzo skuteczne. Trzeba je bardzo systematycznie wykonywać. Wtedy o efekty można być spokojnym. Warto podkreślić, że aktualnie powstało bardzo wiele różnych diet. Sporo osób, które rozpoczynają swoją walkę z nadmiarem kilogramów nie mogą zdecydować się na jedną konkretną dietę. Bardzo dużo ludzi uważa, że na pewno warto zainteresować się dietą bogatoresztkową, która pozytywnie wpływa na naprawdę wiele rzeczy.

Jakie osoby powinny ją stosować? Dieta bogatoresztkowa polecana jest ludziom, którzy borykają się właśnie z otyłością. Zastosowania tej diety nie kończą się jednak tylko na tym problemie ludzkości, który niestety jest coraz bardziej powszechny. Jest ona też zalecana osobom, które chcą skutecznie obronić się przed powstaniem raka jelita grubego czy kamicy żółciowej. Poza tym dietę bogatoresztkową mogą stosować ludzie mający jelito drażliwe – w postaci objawiającej się częstymi zaparciami. Przy biegunkach ta dieta może bowiem wyrządzić więcej szkód, niż pożytku i na pewno należy o tym bardzo dokładnie pamiętać. Dieta bogatoresztkowa jest też polecana ludziom mającym cukrzycę typu II czy miażdżycę. Osoby borykające się z zaparciami atonicznymi także powinny zainteresować się tym konkretnym tematem.

Co należy jeść przy tej diecie? Już wyjaśniamy tę najważniejszą kwestię. Zaleca się wszystkim osobom przechodzącym na dietę bogatoresztkową, aby jadły one 2-3 razy dziennie po łyżce otrąb. Otręby te można rzecz jasna oddawać do posiłków, aby były one w bardzo przyswajalnej formie. Dietetycy podkreślają, że przy tej diecie warto spożywać ostre przyprawy. Ma to za zadanie pobudzić motorykę całego jelita grubego. Takie same właściwości mają też kawa, wody gazowane czy buliony. Po posiłkach należy pić bardzo dużo, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Dieta bogatoresztkowa zakłada, że każda osoba ją stosująca powinna zjeść około jednego kilograma owoców i warzyw – w ciągu jednego dnia. Wskazane jest też spożywanie orzechów, kasz gruboziarnistych, suszonych owoców i warzyw. Unikać zaś powinno się słodyczy, tłuszczy czy produktów wysoko oczyszczonych. Odpowiednie stosowanie tej diety powinno zmniejszyć uczucie głodu oraz zoptymalizować czynność jelit.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.