Dieta błonnikowa

Możliwość komentowania Dieta błonnikowa została wyłączona | | Kategoria : Diety

isolated fruit salad

Wiele kobiet boryka się z problemem skórki pomarańczowej. W takim wypadku walka powinna przebiegać na wielu frontach. Zadbać trzeba o ruch, masaże, właściwie dobrane kosmetyki oraz dietę. Godna uwagi jest dieta błonnikowa, która w walce z pomarańczową skórką okazuje się być nadzwyczaj skuteczna.

Co daje?
Przestrzeganie zaleceń diety sprawi, że:
usuwanie toksyn z organizmu zostanie przyspieszone – sprawi to, że szkodliwe i zbędne produkty przemiany materii, które odpowiadają za powstawanie cellulitu znikną z organizmu o wiele szybciej.
Nadmiar płynu nie będzie się gromadził – zapobiegnie to uczuciu opuchnięcia. W tym celu sięgamy po zieloną herbatę, pić można również herbatki ziołowe, wodę niegazowaną . Działanie drenujące wykazują także zielone warzywa, do których zalicza się między innymi brokuł oraz kapusta.
skóra zostanie nawilżona – wszystko za sprawą nienasyconych kwasów tłuszczowych, których dostarczamy sobie wraz z orzechami i oliwą z oliwek.

Po co sięgać?
W diecie błonnikowej nie powinno zabraknąć takich produktów, jak:
jabłka, gruszki, kapusta, seler, płatki owsiane;
sałata, brokuł, kapusta;
zielona herbata;
zioła: natka pietruszki, mniszek, pokrzywa.

O czym trzeba pamiętać?
Dieta błonnikowa to nie tylko spożywanie określonych rodzajów produktów, ale także przestrzeganie kilku prostych zasad. Przede wszystkim pamiętamy o tym, aby przed każdym posiłkiem wypić szklankę ciepłej wody, do której dodaliśmy sok z cytryny. Podstawą śniadania jest owsianka, do której dodajemy świeże owoce – jest to doskonałe źródło błonnika. Wszystkie pozostałe posiłki powstają na bazie różnego rodzaju warzyw i owoców. Dodajemy do nich także łyżkę płatków owsianych. Pić można kawę, ale jedynie zbożową – ona również dostarczy dużych ilości cennego błonnika. Owsianka powinna gościć w naszym menu nawet wtedy, kiedy dietę zakończymy. Jest to pełnowartościowy posiłek, który sprawia również, że poziom cukru we krwi nie zmienia się gwałtownie. Poleca się więc owsiankę w przypadku profilaktyki cukrzycy.

Przykładowy jadłospis
Śniadanie rozpoczynamy od trzech łyżek płatków owsianych, które uprzednio były moczone w soku jabłkowym. Zalewamy je wrzącą wodą i dodajemy do nich siemię lniane, orzechy włoskie, maliny i banana. Obiad to z kolei podsmażone na oliwie warzywa: papryka, marchewka, cebula dymka, ziemniaki. Następnie zalewamy je gorącym bulionem i dusimy przez mniej więcej piętnaście minut – aż staną się miękkie. Dodajemy również ćwiartkę włoskiej kapusty, którą ugotować należy w oddzielnym garnku. Danie doprawiamy przyprawą curry, która skutecznie przyspieszy przemianę materii. Kolacja to owoce: gruszka i melon oraz cukinia. Dla lepszego smaku posypujemy je orzechami.

Kiedy efekty?
Dieta jest naprawdę skuteczna. Jeżeli będziemy stosować się do jej zaleceń, efekty będzie można dostrzec już po kilku dniach. Pamiętać jednak należy o tym, aby nie podjadać między posiłkami, ograniczyć spożycie soli oraz nie sięgać po słodycze. Te małe grzeszki żywieniowe potrafią bowiem skutecznie zniweczyć skuteczność diety, a nas wpędzić w frustrację.

Comments are closed.