Dieta bez węglowodanów

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

salad-791891_1280

Wiele osób, które dietetyką zajmują się na co dzień twierdzi, że wykluczenie z diety węglowodanów, to najprostszy sposób na osiągnięcie idealnej sylwetki. Węglowodanów, zwłaszcza w diecie Polaków jest bardzo dużo. Uwielbiamy zarówno chleb, bułki jak i makarony, ziemniaki czy kasze. Wyeliminowanie ich z codziennych posiłków, może sprawić jednak, że zmniejszymy nasze rozmiary. Może warto podjąć wyzwanie i zaryzykować?
Jak działają węglowodany?
Przede wszystkim dostarczają naszemu organizmowi największą ilość energii, ale niestety, kiedy przejdą już sam proces trawienia, nasze tkanki przyjmują je jako cukry. Żeby spalić tłuszcz, węglowodany są nam również niezbędne, ponieważ gdy jest ich w organizmie za mało, nie spala on tłuszczu a nasze mięśnie. Niestety nie ma jednoznacznie potwierdzających informacji, które udowadniają, że niedobór węglowodanów w diecie powoduje uszkodzenie jakichkolwiek organów wewnętrznych. Jedno jest pewna. Bez wątpienia dieta niskowęglowodanowa przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, do utraty wagi.
Skutki uboczne diet pozbawionych węglowodanów
Niestety jak wiele diet, również i ta niesie za sobą ryzyko negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Wśród nich wymienia się między innymi bóle głosy, skurcze mięśni, nieprzyjemny oddech, bezsenności, zaparcia, czy zaburzenia koncentracji. Należy więc obserwować organizm podczas diety ubogiej w węglowodany, a najlepiej stosować ją po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą do spraw dietetyki. Wówczas będziemy mieli pewność, że w żaden sposób nie zaszkodzimy naszemu organizmowi.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.