Dieta bez pszenicy Williama Davisa

Możliwość komentowania Dieta bez pszenicy Williama Davisa została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Jeżeli zależy nam na szybkim zgubieniu zbędnych kilogramów oraz nadprogramowych centymetrów w pasie, powinniśmy zdecydować się na odchudzanie z dietą doktora Williama Davisa. Tak zwana dieta bez pszenicy gwarantuje nam zgubienie nawet pięciu kilogramów w dwa tygodnie.

Na czym polega dieta?

U podstawy diety leży przyjęte przez Davisa założenie, że za przybieranie na wadze odpowiada nie tyle sól, cukier oraz tłuszcz, co pszenica. Aby więc uniknąć tycia, należy zrezygnować ze spożywania wszystkiego, co zawiera w swoim składzie pszenicę. Ograniczyć należy również ilość spożywanych węglowodanów, które zawierają ogromne ilości cukru. Pierwsze kilka miesięcy takiego odżywiania to gwarancja zgubienia nawet do dwudziestu kilogramów. Decydując się na tą dietę, warto wiedzieć, że najrozsądniej jest stosować ją przez całe życie. Do dodatkowych korzyści, które z niej wynikają zalicza się wyraźną poprawę kondycji skóry.

Jakie produkty nie są zakazane?

Dieta bez pszenicy nie oznacza monotonnego odżywiania się i towarzyszącego stale uczucia głodu. W jadłospisie osoby, która zdecydowała się na taki styl odżywiania się nie może zabraknąć jajek, ryb, serów, warzyw oraz oliwy. Sięgać można również po jabłka i truskawki. Produkty mleczne, takie jak twaróg, jogurty i mleko, można spożywać codziennie, ale nie należy przekraczać dwóch porcji w ciągu dnia. Takie rośliny zbożowe, jak gryka, owies i proso są dozwolone, ale ich dzienna dawka nie może przekraczać pół szklanki.

Czego nie wolno jeść?

Dieta doktora Davisa to konieczność wyeliminowania z pożywienia wszelkich makaronów i ciast. Nie sięgamy również po pieczywo, pizzę, pierogi, a nawet naleśniki. Zakazane jest również spożywanie produktów, które wyprodukowane zostały z mąki kukurydzianek. Suszone owoce, słodkie batoniki, gazowane napoje znajdują się również na liście produktów zakazanych. Wyjątkiem są soki owocowe – nie wolno jednak dziennie wypijać więcej, jak pół szklanki.

Co między posiłkami?

Osoby odżywiające się zgodnie z zasadami diety dr Davisa nie odczuwają potrzeby podjadania między kolejnymi posiłkami. Jeśli jednak pojawi się ochota na przegryzienie czegoś, można bez obaw sięgnąć po:

  • warzywa z ulubionym dipem lub hummusem;

  • deskę serów (zarówno sery pleśniowe, jak i bardzo zdrowe sery kozie);

  • oliwki,

  • orzechy (bez dodatku soli, miodu lub czekolady).

Wady i zalety

Jak każda dieta, tak również ta opracowana przez doktora Davisa posiada zarówno zalety, jak i wady. Jej niewątpliwym plusem jest łatwość przygotowywania pełnowartościowych posiłków, które jednocześnie będą bardzo smaczne. Dieta bez pszenicy nie wiąże się z chronicznym odczuwaniem głodu, dzięki czemu łatwiej jest sprostać jej wymaganiom. Trzeba jednak pamiętać, że pozbawia ona nasz organizm bardzo cennych witamin, które zaliczają się do grupy B. W efekcie u niektórych osób mogą pojawić się problemy z łamliwymi i wypadającymi włosami oraz pogorszeniem wyglądu skóry. Poważnym zagrożeniem są zaburzenia pracy układu nerwowego. Decydując się na taką dietę, warto suplementować witaminy z grupy B.

 

Comments are closed.