Dieta antycellulitowa – dla zdrowia i urody

Możliwość komentowania Dieta antycellulitowa – dla zdrowia i urody została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Problemy z cellulitem dotykają bardzo dużej grupy pań, szacuje się, że blisko 80% kobiet na świecie boryka się z „pomarańczową skórką”. Walka z cellulitem nie należy do łatwych. Wymaga silnej woli, konsekwencji, ale przede wszystkim dobrych rozwiązań kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Obok aktywności fizycznej dużą rolę w walce z niechcianymi mankamentami ciała odgrywa sposób żywienia. Dieta antycellulitowa ma na celu wspomagać dążenie kobiet do gładkiej i pięknej skóry.

Zasadniczą cechą diety antycellulitowej jest dobre jej zbilansowane i dostarczanie organizmowi świeżych i nieprzetworzonych produktów, ze specjalnym uwzględnieniem owoców i warzyw. Zaleca się regularne przyjmowanie posiłków, nie omijanie żadnego z nich, stosując się do zasady, że lepiej jeść częściej, ale niewielkie ilości. Pierwszy posiłek powinien być najobfitszy i bogaty w produkty, które dadzą organizmowi zastrzyk energii potrzebny na rozpoczynający się dzień. Podstawą diety antycellulitowej jest właśnie śniadanie: pierwszy i najważniejszy posiłek dnia.

Aby dieta okazała się skuteczna, konieczne jest całkowite wyeliminowanie z żywienia soli, która przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie. Sól spowalnia także wydalanie z organizmu zgromadzonych toksyn, co także ma negatywny wpływ na działanie naszej diety i ogólne samopoczucie. Sól można z powodzeniem zastąpić świeżymi ziołami i innymi przyprawami.

Dieta antycellulitowa zakłada zupełne wykluczenie z jadłospisu potraw smażonych i duszonych w ciężkich sosach. Na to miejsce zaleca się gotowanie tradycyjne i na parze, a także pieczenie. W menu osoby stosującej tę dietę powinny się znaleźć takie produkty, jak:

  • chude mięso i drób

  • ryby

  • nabiał

  • świeże warzywa i owoce.

Warto zadbać, by w diecie znalazły się produkty, które dzięki swoim dobroczynnym właściwościom stymulują spalanie tkanki tłuszczowej. Wśród nich powinny znajdować się bogate źródła kwasów tłuszczowych omega np. oleje roślinne, oliwy, ryby czy orzechy. Wśród owoców świetnie sprawdzą się cytrusy, mające wpływ na odtwarzanie włókien kolagenowych, które z kolei wpływają na wygląd i kondycję skóry.

Podczas stosowania diety antycellulitowej niezbędna jest odpowiednia podaż płynów: minimum dwa litry dziennie. Najlepiej sprawdzi się niegazowana woda mineralna z obniżoną zawartością sodu. Pomoże ona usunąć z organizmu produkty uboczne przemiany materii. Poza wodą można pić także zieloną i czerwoną herbatę, które to są znane ze swoich właściwości wspierających odchudzanie. Kategorycznie należy zrezygnować za to z kawy, napojów gazowanych, oraz alkoholu.

Warto wspomnieć, że dieta antycellulitowa jest nie tylko wsparciem w walce z pomarańczową skórką, ale przede wszystkim zdrowym i wartościowym sposobem odżywiania, który świetnie wpływa na zdrowie i kondycję całego organizmu. Dlatego należy zadbać, by świeżo wyrobione dobre nawyki żywieniowe zakorzeniły się w codziennym jadłospisie na dłużej. Problem cellulitu niestety lubi powracać, stosowanie właściwego odżywiania, pomoże go powstrzymać.

Comments are closed.