Dieta a aktywność

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

mobility-603558_1280

Aktywność fizyczna połączona ze stosowaniem odpowiednio zbilansowanej diety to najlepszy sposób na szczupłą sylwetkę i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Jednak przy odchudzaniu warto również skorzystać z pomocy suplementów diety czy farmaceutyków, które nie tylko przyspieszą efektywne odchudzanie, ale także dzięki swoim unikalnym właściwością uzupełnią niedobory mikroelementów i witamin.

Na rynku jest wiele specyfików, które obiecują niezwykłe efekty i natychmiastowe działanie. Niestety większość z nich nie ma nić wspólnego z odchudzaniem, ale są także preparaty warte uwagi. Należą do nich termogeniki, popularnie nazywane spalaczami tłuszczu. Są to związki chemiczne, które poprzez podniesienie temperatury w komórkach ciała, znacznie poprawiają i przyspieszają procesy metabolizmu i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Proces termogenezy jest czymś naturalnym i fizjologicznym. Poprzez podniesienie temperatury i utrzymanie jej na stałym poziomie uzyskuje się korzyści w postaci utraty masy ciała. Organizm sięga po swoje rezerwy zgromadzone w tkance tłuszczowej i efektywnie je wykorzystuje przetwarzając na energię. W ten prosty sposób można szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

Termogeniki można stosować w postaci odpowiednich suplementów diety, ale także znajdziemy je ogólnodostępnych produktach żywnościowych. Jednym z takich jest chociażby karczoch. To mało popularne warzywo jest doskonałym przykładem na produkt o właściwościach odchudzających. Jest nie tylko bogate w składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy, ale także jest niskokaloryczne. Oczywiście jest także cennym spalaczem tłuszczu, a to za sprawą kwasu chlorogenowego, który stymuluje procesy spalania tkanki tłuszczowej.

Cenne termogeniki znajdują się często w codziennej diecie. Okazuje się, że kawa, czerwona i zielona herbata, a nawet wino mają wpływ na spalanie tłuszczów. Zwłaszcza napary z herbaty mają korzystne działanie. Zawarte w ich liściach polifenole to bardzo silnie działające przeciwutleniacze. Katechiny zapobiegają wchłanianiu nadmiaru składników energetycznych z pożywienia i tym samym poprawiają spalanie tłuszczu. Podobnie działa czerwone wino, także bogate w ten składnik. Również ostre przyprawy mają zbawienny wpływ na proces termogenezy. Spożywanie ich znacząco wpływa na zwiększenie metabolizmu i spalanie tłuszczu. Opracowano nawet specjalną dietę 3D, która głównie opiera się na zwiększonym spożyciu ostrych przypraw.

Jeśli jednak nie lubimy na własną rękę studiować składów poszczególnych produktów spożywczych w poszukiwaniu termogeników, można zdecydować się na suplement diety bogaty w składniki mające na celu przyspieszenie spalania tłuszczów. Z gotowych preparatów godnym uwagi jest L-karnityna, dostępna w większości punktów aptecznych. Suplementy bogate w ten składnik są niezwykle cenione zwłaszcza przez osoby uprawiające sport. Dzięki L-karnitynie łatwiej przetworzyć zapasy tkanki tłuszczowej na energię potrzebną dla intensywnie pracujących mięśni. Ten popularny spalacz tłuszczu znajduje zastosowanie u osób odchudzających się , ponieważ znakomicie wpływa na samopoczucie, dodaje sił witalnych i energii do ćwiczeń fizycznych.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.