Dieta 1000 kalorii

Możliwość komentowania Dieta 1000 kalorii została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Założeniem diety 1000 kalorii jest to, że obniżając dzienną dawkę potrzebnych do funkcjonowania kalorii, zmuszamy organizm do wykorzystywania zapasowego tłuszczu w celu produkowania energii. Organizm potrzebuje około 3000 kalorii dziennie. Jeśli otrzyma tylko 1000, zacznie wykorzystywać pokłady tłuszczu, aby móc normalnie funkcjonować. Podczas diety spożywamy małe, ale częste posiłki. Dostarczamy witaminy i minerały, które są niezbędne dla właściwej pracy organizmu.

Zaleca się jedzenie 200 kalorii na śniadanie oraz 150 na drugie śniadanie. Najwięcej kalorii, bo nawet 350, zjadamy na obiad. Kolacja nie powinna być jedzona po godzinie dziewiętnastej, a jej wartość kaloryczna to maksymalnie 200 kalorii. Podczas podwieczorku możemy zjeść jedynie 100 kalorii. Jak przy każdej diecie, także tutaj pamiętamy o dużej ilości wody niegazowanej. Nie tylko nawadnia organizm i pozwala mu funkcjonować, ale też pomaga zapewnić poczucie sytości wypełniając żołądek. Możemy dodać do niej cytrynę, aby dostarczyć dawkę witaminy C.

Dietę 1000 kalorii możemy stosować maksymalnie przez miesiąc, jeśli pozwoli na to lekarz. Jest to jednak ryzykowne dla naszego zdrowia. Warto spróbować wytrwać przy tym sposobie żywienia przez tydzień. Podczas siedmiu dni możemy zgubić zbędny kilogram. Nie wszyscy chętnie podejmują się tego sposobu na odchudzanie, ponieważ wymaga śledzenia tabel kalorycznych. Jeśli jednak wcześniej opracujemy sobie jadłospis, nie musimy zaglądać do tabeli za każdym razem, gdy przygotowujemy posiłek.

Jak przetrwać dietę 1000 kalorii? Poleca się opróżnienie szafek ze słodyczami i przekąskami zanim rozpoczniemy kurację. Warto też przygotowywać organizm do zmiany i stopniowo zmniejszać ilość kalorii, jakie dostarczamy sobie w ciągu dnia. Dzięki temu zmiana sposobu żywienia Ne będzie tak drastyczna. Warto też jeść powoli, aby mieć poczucie, że zaspokoiliśmy głód.

Ograniczamy ilość spożywanego tłuszczu, aby organizm nie odkładał go w postaci tkanki tłuszczowej. W ciągu całego dnia powinniśmy zjeść około 145 g węglowodanów, które będą źródłem energii z zewnątrz. Jemy owoce, ale uważamy z ilością, ponieważ zawierają one cukier. Warzywa możemy jeść niemal do każdego posiłku. Wybieramy chude wędliny i chude mięso z kurczaka czy indyka. Jemy tylko odtłuszczony nabiał oraz pieczywo pełnoziarniste. Nie smażymy i nie dodajemy sosów. Mięso czy warzywa powinny być gotowane, grillowane lub pieczone.

Czego unikać podczas stosowanie diety 1000 kalorii? Najlepiej odstawić czerwone mięso lub znacznie zredukować jego spożycie. Nie sięgamy po słodzone napoje, kolorowe i gazowane wody. Powinniśmy też zrezygnować z alkoholu. Nie jemy słodyczy, bo to jedynie puste kalorie bez wartości odżywczych. Nie solimy potraw. Warto odstawić żółty ser oraz tłuste ryby.

Dieta 1000 kalorii może być łączona z bieganiem czy pływaniem. Uzyskamy lepsze efekty. Osobom pracującym fizycznie zaleca się wybór nieco zmodyfikowanej opcji, czyli jedzenie 1500 kalorii dziennie. W ten sposób dieta nie odbije się na zdrowiu i samopoczuciu.

Comments are closed.