Cukier- słodki wróg odchudzania

Możliwość komentowania Cukier- słodki wróg odchudzania została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii

custard_croissant_hires

Słodycze to coś, z czego ciężko zrezygnować. Właśnie przez nadmiar cukry w diecie otyłość staje się problemem w coraz młodszym wieku. Już uczniowie podstawówek cierpią na nadwagę, której powodem są słodkie napoje, ciastka, batony, czy cukierki, które mogą kupić w niemal każdym sklepie w drodze do szkoły, a nawet już w szkole.

Co zrobić, by cukier przestał być naszym wrogiem? Przede wszystkim ograniczyć go do minimum. Nie jest to jednak proste zadanie. Wszak ten biały podstępny morderca kryje się w wielu produktach spożywczych, nie tylko tych, których słodki smak wskazuje na jego obecność. Cukier możemy spotkać również w ciemnym pieczywie, które barwione jest właśnie karmelem. Oczywiście istnieje również chleb z mąki pełnoziarnistej, który cukru nie zawiera. Nie ma on jednak również idealnie brązowej barwy, ale kolor zbliżony do szarego. Cukier to również składnik wielu przypraw. W tym przypadku sprawa jest o tyle łatwa, że możemy sprawdzić to na opakowaniu.

Jakie korzyści niesie ze sobą odstawienie cukru? Najważniejszą z nich jest oczywiście utrata wagi. Dzięki odstawieniu cukry stracimy nieestetycznie wyglądający tłuszczyk, a przy uprawianiu ćwiczeń nasze mięśnie staną się wyraźniej zarysowane i bardziej widoczne. Cukier tylko pozornie daje uczucie sytości. Po spożyciu słodkiego mamy ochotę na jeszcze więcej. A więc jak widać, spożywając słodycze nie dość, że przyjmujemy więcej kalorii w postaci samych batoników, czy ciastek, ale mamy również ochotę na coś co nas „odmuli”, bo po pewnym czasie odechciewa się już słodkiego. Niestety, ta chęć mija tylko na chwilę. Niedługo potem wracamy do niezdrowych nałogów. Energia, którą zyskujemy po spożyciu czegoś słodkiego również jest tylko pozorna. Cukier pobudza tylko na chwilę, by po tym czasie siły całkowicie opadły. O wiele lepiej wypić herbatę, która posiada wystarczające ilości kofeiny i jest nieporównywalnie zdrowsza od ciastek, czy lodów. No i dobrze, by tej herbaty jednak nie słodzić.

Jeśli już musimy od czasu do czasu zjeść coś słodkiego, najlepiej zrobić to przed południem. Wtedy spalanie jest najefektywniejsze. Natomiast nie zaleca się spożywania słodkości po godzinie 15. Od tego momentu organizm nie zdąży spalić węglowodanów przed snem, przez co odłożą się one w postaci tkanki tłuszczowej. Cukier w produktach spożywczych o wiele lepiej zastąpić owocami. Zawierają one witaminy i nie są tak kaloryczne, jak czekolada. Jednak w nich również zawarta jest fruktoza, która należy do węglowodanów. Dlatego spożywanie owoców przed snem i w godzinach po południowych nie jest wskazane.

Jak widać, porzucenie cukru niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko pod względem wizualnym, ale również zdrowotnym. Będziemy nie tylko szczuplejsi i piękniejsi, ale też wbrew pozorom szczęśliwsi. Energia, jaką dadzą nam owoce, produkty zbożowe i endorfiny uwolnione podczas ćwiczeń z pewnością będzie lepsza niż ta, którą uzyskamy jedząc czekoladę.

Comments are closed.