Ciekawa Dieta Zone

Możliwość komentowania Ciekawa Dieta Zone została wyłączona | | Kategoria : Bez kategorii, Diety

Doktor Barry Spears oparł swoją dietę na przekonaniu, że jedzenie może być lekiem. Doktor Spears, który jest dietetykiem i biotechnologiem, stworzył popularną dietę Zone. Ogólnym zadaniem tego sposobu żywienia jest regulowanie poziomu insuliny, która odpowiada za poczucie łaknienia. Rozregulowany poziom insuliny ma być źródłem otyłości, z którą skutecznie może rozprawić się właśnie dieta Zone.

Kluczem do sukcesu ma być kontrolowanie zawartości węglowodanów, białek i tłuszczy w każdym posiłku, jaki spożywamy w ciągu dnia. Każde danie powinno zawierać 30% białek, 30% tłuszczy oraz 40% węglowodanów. Według twórcy diety Zone do powstawania otyłości najbardziej przyczyniają się węglowodany, które znajdziemy w makaronach, ryżu, skrobi czy zbożach. Nie musimy całkowicie rezygnować z tych produktów, ale ograniczenie ich spożycia przyniesie satysfakcjonujące efekty.

Warto przestrzegać pór jedzenia, jakie proponuje nam dieta Zone. Śniadanie spożywamy maksymalnie godzinę po przebudzeniu. Kolejne posiłki spożywamy zachowując najwyżej pięć godzin przerwy pomiędzy nimi. W ciągu całego dnia dostarczymy organizmowi około 1700 kalorii. W czasie stosowania diety nie pijemy alkoholu oraz kawy. Wszelkie napoje z kofeiną powinny zostać odstawione, dlatego nie możemy zastępować kawy innymi produktami. Redukujemy też ilość słodyczy oraz cukru.

Zaletami diety Zone ma być podniesienie poziomu energii oraz obniżenie łaknienia. Dieta może być stosowana przez długi czas, jednak wymaga to konsultacji z lekarzem. Nabyte nawyki żywieniowe mogą stać się naszym sposobem na życie. Nie możemy liczyć tutaj na zaskakujące efekty i zrzucenie sporej ilości kilogramów w krótkim czasie. Jednak powolne tracenie na wadze uznaje się za zdrowsze niż nagła utrata kilogramów. Podejmując się stosowania diety Zone, powinniśmy zapoznać się z zalecanymi przez jej twórcę produktami spożywczymi.

  • Węglowodany to grupa produktów, w której doktor Spears umieścił: zielone warzywa (brokuły,cukinia), warzywa strączkowe (fasola), sałatę, cebulę, ogórki, pomidory, marchew, paprykę, soczewicę, szpinak czy ziemniaki. Znajdują się tu także owoce. Grupa węglowodanów obejmuje cytrusy, kiwi, owoce jagodowe, czereśnie, śliwki, ananas, banany czy truskawki. W tej grupie produktów znajdziemy też pieczywo, kukurydzę czy ziemniaki.

  • Tłuszcze to produkty, wśród których znajdują się wszelkie oleje i oliwy, masło, orzechy i awokado. Ponadto doktor Spears umieścił tutaj majonez, śmietanę, sery pleśniowe i serki topione.

  • Białka to grupa, w której umieścimy chudy twaróg, białko jaja, ryby morskie, tofu, wędliny sojowe i drobiowe, owoce morza. Znajduje się tu także wołowina, cielęcina, ser żółty, ser feta, żółtko jaja, kefiry i jogurty.

Znajomość tych grup produktów pozwoli nam na odpowiednie dawkowanie białka, węglowodanów i tłuszczy podczas tworzenia codziennych posiłków. Witamin i minerałów dostarczają nam między innymi warzywa i owoce. Dieta Zone pozwala unikać efektu jo-jo, który dla wielu osób stanowi poważny problem podczas odchudzania.

Comments are closed.