5 nawyków, które pozwolą Ci schudnąć

0 komentarzy | | Kategoria : Diety

tape-403591_1280

Odchudzanie to proces długotrwały, którego często boimy się podjąć, ponieważ najchętniej efekty chcielibyśmy zobaczyć już po tygodniu. Zniechęcamy się, kiedy utrata kilogramów nie przebiega tak jak to sobie wcześniej założyliśmy. To największy błąd, który kosztuje nas dodatkowych kilka kilogramów, ponieważ w wyniku zniechęcenia i poddania się, najczęściej sięgamy po przekąski by zrekompensować sobie uczucie zawiedzenia. Istnieją jednak pewne nawyki, które prowadzone w życie pozwolą nam skutecznie kontrolować naszą dietę. Możemy stosować je przez dowolny czas. Niewątpliwie ich ogromną zaletą będzie też fakt, że wprowadzają wiele zdrowych elementów do naszego życia i jadłospisu.
5 posiłków dziennie
To złota zasada, którą powinna kierować się każda osoba rozpoczynająca dietę odchudzającą. 5 posiłków dziennie pozwoli nam dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych i minerałów na określony okres czasu. Systematyczne jedzenie co 2-3 godziny przyczyni się do mniejszych spadków cukru, co za tym idzie, mniejszych chęci na podjadanie. 5 posiłków dziennie zdecydowanie korzystnie wpływa na zdrowie naszego organizmu.
2 litry wody dziennie
Woda jest nam niezbędna każdego dnia. O jej niedoborze nasz organizm informuje nas poprzez uczucie pragnienia. Wówczas nie wolno go w żaden sposób bagatelizować i należy koniecznie napić się wody, aby nie doszło do odwodnienia organizmu. Ludzkie ciało w 80% składa się z wody, a dziennie tracimy jej bardzo dużo poprzez oddawanie moczu czy potu. Niedobór wody w organizmie prowadzi przede wszystkim do omdleń, spadku ciśnienia krwi i zawrotów głowy.
Owoce tylko do 14:00
Owoce mimo tego, że są zdrowe, zawierają duże ilości cukru. Aby nasz organizm miał czas na ich strawienie i nie przetworzenie ich w dodatkową tkankę tłuszczową, powinniśmy je jeść jedynie do południa. Wówczas organizm przez kolejne godziny bez snu będzie mógł spokojnie rozpocząć procesy trawienne, a negatywnych skutków nawet nie zauważymy.
Kolacja na 3 godziny przed snem
Istnieje wiele teorii na temat tego, kiedy powinno jeść się ostatni posiłek. Niektórzy twierdzą, że granicą powinna być słynna godzina 18:00, inni zaś, że 20:00. W rzeczywistości, ostatni posiłek powinien być spożywany nie później niż 3 godziny przed pójściem spać. Wynika to z bardzo prostego powodu. 3 godziny pozwolą naszemu organizmowi na strawienie ostatniego pokarmu, który spożyliśmy i nie pójdziemy spać z pełnym żołądkiem, ale nie będzie nam również doskwierał głód.
Słodycze tylko raz w tygodniu
Słodycze to normalna rzecz, którą uwielbia każdy człowiek. Powinniśmy je ograniczać, ale nie oznacza to, że muszą zostać całkowicie wyeliminowane z naszego jadłospisu. Aby zachować równowagę i co jakiś czas dostarczyć sobie odrobinę przyjemności, powinniśmy wyznaczyć w tygodniu jeden dzień, kiedy na podwieczorek będziemy mogli zgrzeszyć. Wówczas wolno nam zjeść dowolną słodycz i może to być nawet całe opakowanie ciasteczek, lodów czy tabliczka czekolady. Rozmiar nie ma znaczenia, ale tylko raz w ciągu 7 dni.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.